Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen probléma feladatok...

Milyen probléma feladatok lehetnek az emelt kémia szóbelin? (C rész)

Figyelt kérdés

Segítsetek, semmi fogalmam sincs róla, hogy mi lehet. Aki érettségizett már az írja le legyen szíves hogy ő mit húzott.

Előre is köszönöm a választ



2018. máj. 24. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Először valami ammóniaszintézissel kapcsolatos dolog volt a C kérdésem, de hogy konkrétan hogy hangzott a feladat, azt ne kérdezd, mert akkoriban kb. semmi közöm nem volt a kémiához, csoda, hogy nem húztak meg :D


Másodszorra pedig egy korábbi válaszomból idézve:

"2. Volt valami olyan mondat, hogy meszes vízbe belefújunk, zavarossá válik, további CO2-t adagolva hozzá azonban kitisztul, és ezt meg kellett magyarázni"

2018. máj. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az volt, hogy döntsem el a következő állításról, hogy igaz vagy hamis: "Az oldhatóság független a hőmérséklettől" vagy ilyesmi és hamis volt, mert az oldáshő lehet exoterm és endoterm is, és attól függően egyiknek az alacsony, másiknak a magasabb hőmérséklet kedvez.


Na persze élőbe ilyeneket mondtam: Igaz, mivel magasabb hőmérsékleten a részecskék hőmozgása nő, így az oldódás gyorsabb. Amire azt mondták, hogy itt nem erre kell gondolni. Aztán elmondtam, amire kíváncsiak voltak. A végén megkérdezték: na akkor függ-e az oldhatóság? és azt mondtam, hogy nem :D erre elnevették magukat és levontak 1 pontot. Amúgy tök kedvesek:D

2018. máj. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még hallottam egy másikat:


Ott az volt, hogy meg volt adva három anyag és sorba kellett rendezni forráspont szerint. A kulcs az volt, hogy közel azonos moláris tömeg volt, és a másodrendű kötésekkel kellett indokolni.

H2S, NH3 meg még valami azt hiszem

2018. máj. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
2018. máj. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!