Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 4,5-re állok történelem...

4,5-re állok történelem tárgyból. Hivatalosan mennyitől lehet jelest adni?

Figyelt kérdés

2018. máj. 24. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tanár dönti el.

Én már kaptam 4.2-re is jelest.

Feleltem már 4.6-ra jelesért.

2018. máj. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
hivatalosan 4,51
2018. máj. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs országosan elfogadott törvényi szabályozás arra hogy mennyitől kell jelest adni. Esetleg az iskola dokumentumaiban (házirend, hpp) találhatsz erre utalást.

Én 4,61-től adok ötöst van olyan kollégám aki 4,75-től. Szerintem ez tanárfüggő.

2018. máj. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A 4,5 csak a matematikai kerekítés, nincs hivatalos átlag. Volt olyan tanárom, aki már 4,4-re is megadta, de volt, aki csak 4,8-tól.
2018. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1-es,3-as és 4-es jól írja. Azért azt tenném hozzá, hogy nem csak az átlag számít ám az év végi jegyben. Persze nyilván leginkább az, de nem mindegy, hogy pl. a kétes jegyre álló diák láthatóan figyelt az órákon,válaszolt kérdésekre,érdeklődött,látszik a dolgozataiból,hogy próbál minél jobb eredményt elérni, vagy minden órán dumált,mobilozott,a dolgozatai "leszarom" stílusúak. Az első esetben valószínűleg megadja a tanár a jobb jegyet, a másodikban nem. De persze teljesen tanárfüggő is a dolog.
2018. máj. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!