Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biosz emelt : németült vagy...

Biosz emelt : németült vagy magyarul?

Figyelt kérdés

Majd szeretnék 12. végén bioszból emeltezni.

Kéttannyelvűbe járok és nekünk kötelező lesz németből emeltezni emellett 3 tantárgyat tanulunk németül , és töriből is úgy tudom muszáj legalább középszinten németül és mellé még egy tantáegyból (biosz vagy célnyelvi civil) németül középszinten és így adnak felsőfokú nyelvvizsgát.

A német mellett ugye bioszból és bioszból szeretnék emeltezni , kell az egyetemre , de nem tudom hogy németül tegyem le vagy magyarul.

Ha németül teszem le akkor elvileg nem kell már töriből németül érettségizni.

De ha magyarul akkor viszont 7 tantárgyból érettségizem (magyar , matek, töri németül közép, német , biosz , kémia emelt és így célnyelvi civilből németül közép , mondjuk az a szerncse hogy ebből nincs irásbeli)

Nem tudom hogyan döntsek..


2018. máj. 25. 21:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és az a baj hogy német nyelvű biosz faktot nem indítanak 8 fő alatt a suliban...
2018. máj. 25. 21:56
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem németül tanultad a biológiát, akkor ne sz*pasd be magad ilyennel szerintem, magyarul is épp elég nehéz sok más tantárgyhoz képest.
2018. máj. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Németül tanulom mert kéttanos vagyok...
2018. máj. 26. 05:21
 4/5 A kérdező kommentje:

Németül tanulom a törit, bioszt és a civilt.

Érettséginél németből emeltezni kell ill. töriből középszinten és bioszból vagy civilből középszinten , vagy mindháromból is lehet , de asszem olyat is lehet hogy töriből magyarul és akkor bioszból és civiből németül kell középszinten . Ez azért kell mert ugye az emeltszintű nyelvi érettségin ha az ember eléri a 60%-ot az az ötös és ugye ennyi százalék kell a nyelvvizsgán is hogy átmenjen, és akkor adnak középfokú nyelvvizsgát DE mivel kéttanosok vagyunk és ha a 3 tantárgyból 2-ből érettségizünk és ha meglesz a 45% , akkor a bizonyítvány mellé felsőfokú nyelvvizsgát adnak.

Na én azt hallottam hogyha töriből valaki emeltezik , vagy bioszból vagy ritka esetben civilből akkor csak abból a tanárgyból kell németül (meg ugye a német emelt).

Mi középszinten tanuljuk németül ezeket a tantárgyakat szóval ha bármelyikből szeretnék emeltezni , akár németül akár magyarul , akkor faktra kell menni . Na igen és itt jön a baj , hogy 8 fő alatt nem indítanak faktot, és az osztályból jelenleg én szeretnék bioszból emeltezni meg felvenni faktra.

Nyilván magamtól is készülhetek , de úgy tűnik így fog kinézni majd az érettségi

Magyar kőzépszint

Matek középszint

Töri középszint (németül)

Német emeltszint

Biosz emeltszint (magyarul)

Kémia emeltszint (magyarul mert magyarul tanulom..)

És civil középszint németül amiből igaz csak szóbeli van..

Ez elég sok az a baj..

Egyébként gyógyszerész/vegyész irányba szeretnék orientálódni az egyetemen ezért emeltezek bioszból és kémiából.

2018. máj. 26. 05:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Neked kell érezned, hogy a német nyelv rontaná-e a biosz eredményed. Én magyarul emelteztem bioszból, maga az anyag egyáltalán nem volt nehéz. Volt 2 nehezebb feladat, de annyi, a szóbeli meg kifejezetten könnyű volt.

A kémia emelt más sokkal húzósabb volt:)

Ja, egyikből sem volt nálunk fakt:)


Amúgy ha nem orvosi a cél, akkor belefér az is, hogy kicsit gyengébb legyen a biosz annál, mintha magyarul írnád. Azt meg, hogy a célnyelvin mik a követelmények, megint csak neked kell felmérned.

2018. máj. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!