Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar Irodalom szóbelin...

Magyar Irodalom szóbelin kapunk a kihúzott tétel mellé forrást?

Figyelt kérdés
Tegyük fel kihúzom a himnuszt. Megkapom a verset, hogy könnyebben kidolgozhassam a verset?

2018. máj. 26. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy igen.
2018. máj. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2018. máj. 26. 18:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a lapon csak maga a feladatot lesz ott, de a terem tele lesz szöveggyűjteményekkel, így természetesen előtted lehet a mű.
2018. máj. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A Himnuszt elméletileg pont nem (sem a Szózatot), ha az elnök/tanár nem szól érte, engedi, maximum akkor lehetséges azokat is (hogy erről hivatalosan van-e valamilyen szabály, azt nem tudom, a mi magyartanárunk anno ezt mondta).

Egyébként más műveknél igen, lesz egy asztal, ott lesz minden felhasználható forrás, irodalomból a 4 szöveggyűjtemény legalább 2-3 példányban, verseskötet, kötelező olvasmány, nyomtatott lapon a vers, ilyenek.

2018. máj. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4-es,ne haragudj,de ez hülyeség,nincs ilyen szabály,a magyartanárod jól átvert titeket. Ha a Himnuszt húzza,akkor is pont ugyanúgy elveheti a megfelelő szöveggyűjteményt hozzá. Nem is értem,hogy hogyan lehetne ilyen szabály. Ezen a két versen kívül vannak más memoriterek,ennyi erővel azokhoz sem lehetne használni semmit. Az nem releváns egy ilyen szabály meghozatalában, hogy a Himnuszt és a Szózatot mindenki tudja,mert közismertek. Különben biztos vannak olyan érettségiző diákok,sőt felnőttek is,akik nem tudják,vagy csak az első versszakokat. Egyébként attól,hogy az érettségiző pl. tudja a Himnuszt,még sokkal könnyebb dolga van,ha vizuálisan is látja maga előtt a szöveget.


Amúgy a kérdés helyesen:

Magyar irodalom szóbelin kapunk a kihúzott tétel mellé forrást?

Tegyük fel, kihúzom a Himnuszt. Megkapom a verset, hogy könnyebben kidolgozhassam a tételt?

2018. máj. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek a válaszokat! Jó tudni hogy akkor nem kell fejből tudnom mindent :)
2018. máj. 26. 23:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs mit! Viszont azért nem árt, ha a Himnuszt tudod fejből. Általános műveltség. ;)
2018. máj. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#5.: Köszi, így érettségi után egy évvel jó ezt is megtudni:'D Hálistennek nekünk végül nem is volt a Himnusz, meg nekem amúgy se, mert emelteztem, és ott nem volt tétel... De lehet, hogy így akarta rávenni az osztályt arra, hogy legalább ezt a két verset tanuljuk meg? Már akkor se értettük, hogy miért ne lehetne hozzá szöveggyűjteményt használni, aztán mikor végül nem is lett tétel, már senki sem foglalkozott a dologgal, így nem néztünk utána, nem kérdeztük meg.

Elnézést akkor a téves infóért, komolyan nem hittem volna, hogy átvert minket, mert amúgy mindig korrekten tájékoztatott az érettségi menetéről, meg amúgy nagyon jó tanár volt. Emlékszem, hogy még anno esszéként írtunk a Himnusz és a Szózat összehasonlításából, és ott se lehetett szöveggyűjteményt használni (arra hivatkozva, hogy mert az érettségin se lehet), más Kölcsey meg Vörösmarty verseknél meg engedte.

2018. máj. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A himnusz az egy memoriter, szóval fejből kell tudni, nem lehet hozzá szöveggyűjteményt használni.
2023. jún. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Bármelyik tételhez lehet az érettségin használni.
2023. jún. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!