Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sote-ra, szegedi, pécsi,...

Sote-ra, szegedi, pécsi, illetve debreceni orvosira milyen tankönyvek kellenek az első évben?

Figyelt kérdés
Érdekelne külön egyetemekre leosztva, hogy egyes helyeken milyen tankönyveket kötelező megvenni. Mivel még nem tudom, hogy hova vesznek fel, egy összehasonlítást szeretnék csinálni, mert most lenne lehetőségem egy-két könyvet jóval olcsóbban megvenni. A válaszotokat előre is nagyon köszönöm!

2018. máj. 27. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Sobotta tuti kell mindenhova.
2018. máj. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sobottám már van, szóval leginkább a többire gondolok, pl. Tömböl: Tájanatómia, Langman. Orvosi embriológia, stb. Nem tudom hogy kellenek-e mindenhova, és mennyire használják.
2018. máj. 27. 12:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Szegedre járok, elsőéves vagyok.

Mindössze a Sobottát és Funkcionális anatómiát vásároltam meg.

Amiket még használtam ezeken kívül (könyvtárból): Yokochi atlasz (imádnám, ha meg tudnám venni valahogy magyarul), Röhlich - Szövettan


Ismerek olyanokat, akik Tájanatot és Embryológiát is használtak néha, de szerintem megvenni felesleges, én pl. soha bele sem néztem egyikbe se.

2018. máj. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sotéra a langman embri nagyon alap, mindenképp kell, a tájanatot viszont én még senkinél nem láttam... nekem ugyan megvan mert rokontól örököltem de sose használtam...
2018. máj. 28. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Debrecenbe Sobotta, funkci, Röhlich szövettan, ami tuti kell. A többi opcionális, nekem csak ezek voltak, plusz még a Langmann embri, de igazán csak másodévben vettem hasznát.
2018. máj. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is most felvételizek... :)


Szóval ha rászámolok egy 70 ezer forintot az elsős könyvekre, akkor "biztonságban" vagyok? Jegyzetekre sokat kell költeni elsőben?

2018. máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

(Szeged még mindig)


Nálunk úgy volt megoldva a jegyzetrendelés első félévben, hogy csopveznek kellett leadni egyszerre a rendelésünket, hogy ne járkáljunk kétszázan külön-külön jegyzetet venni.

Szóval így első körben kb. 10-12 ezer forint volt megvenni pár (nem az összes, de volt olyan is, amit tök feleslegesen vettem meg, mert csak második félévben kellett használni) jegyzetet.

2018. máj. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 70 ezer meg attól függ, hogy minden könyvet meg akarsz venni, vagy csak a nagyon-nagyon fontosakat, és hogy megelégedsz-e néhány esetben a könyvtári könyvekkel vagy pdf változatokkal.

Sobotta 42 ezer, Funkci 22 ezer, szóval, ha csak ezt a kettőt veszed meg, akkor bőven beleférsz a 70 ezres keretbe.

2018. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!