Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon félek a német szóbelitő...

Nagyon félek a német szóbelitől, milyen esélyeim vannak?

Figyelt kérdés
Nagyon nem vagyok jó németből eddig mindig a 2-3 között álltam suliban, de a 3 is puskázások miatt, szóval olyan gyenge 2 a szintem. Írásbelin sikerült elérni a 25%-ot (27%) de írásban nekem könnyebb mint szóban. Szóbelin mennyit kell elérnem hogy meglegyen legalább az átmenetel??

2018. máj. 29. 20:46
 1/8 anonim válasza:

Szóbelin úgyis átengednek. A tanárod kihúz belőled pár szót és meglesz.

Annyi olyan ismerősöm van, akinek köze sincs az idegen nyelvhez és mindegyiknek meg lett a kettes.

2018. máj. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak az a sz*pás hogy az elnök német szakos... :S
2018. máj. 29. 22:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Az elnöktől ne félj! Ő “csak” azért van ott, hogy felügyelje a vizsgát, hogy mindenki betartja-e a szabályokat, az időt stb., nem történik semmi szabályellenes, nincsen csalás, hátráltatás, mindenki megkapja a felkészülési időt stb... Nem téged figyel, nem ő fog vizsgáztatni. A tanárodnak kell majd felelned, ő fog kérdezni és én azt tapasztaltam, hogy ilyenkor már mindenki nagyon segítőkész és alapvetően nekik is az a céljuk, hogy jól szerepeljenek a diákok. Úgyhogy menni fog, de azért készülj is rá!
2018. máj. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

És az nem csalás, ha a semmire átenged?

Ha 27 %-ot értél el, azt jelenti 32 pontot szereztél. (De nem is értem, miért a 25 %-ot emelted ki, mert a szóbeli feltétele az írásbelin elért - a szerezhető összpontszám -min.12 %.) A szóbelin is min. 12 %-ot el kell érni, ami 4 pont. Tehát azt nem lehet megtenni, hogy egy szót sem szólsz. Neked min.6 pontot kell szerezned, mert a ketteshez 38 pont szükséges!

Gondolom azt tudod, hogy társalgás, párbeszéd és témakifejtés a szóbeli 3 összetevője...

2018. máj. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kettes határa a 25%, a 12% ahhoz kell, hogy egyáltalán lehessen másikból vizsgát tenni, mert ha írásbelin nincs meg a 12% akkor nem mehetsz már kapásból szóbelire sem, de ha írásbelin van jelen esetben 27%, de szóbelin pl csak 7% akkor érvénytelen. Erre értem
2018. jún. 1. 05:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Így értem a gondolatmeneted. Azt gondolom, jól leírtam... A 7 % nem 12 és nem is 25. Persze, hogy nem lesz meg...
2018. jún. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Középszintű ?
2018. jún. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Készülj
2018. jún. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!