Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biológia szóbeli tételek...

Emelt biológia szóbeli tételek közt van néhány, amivel nem tudok mit kezdeni, tippek?

Figyelt kérdés
Nem tételeket akarok kunyerálni, csak fogalmam sincs néhányat honnan tanulhatnék meg, mert vagy túl bő a téma (pl. Anyagcsere és energiaforgalom) vagy alig tudok róla valamit mondani (pl. Hidrolízis és kondenzáció). Tudom, hogy a szóbelin irányító kérdések lesznek, de én jobban érezném magam, ha tudnám minek kellene ezekben a tételekben szerepelni. Ti ezt hogy oldottátok meg, miből tanultok? Vagy csak áttanuljátok még egyszer az egész anyagot, mondván, hogyha kérdeznek, az úgyis ebből lesz?

2018. máj. 30. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mozaikos 11-es biosz könyvbe keresgélj

Milyen olyan biokémiai folyamatok vannak amelyek hidrolízis vagy kondenzációként mennek végbe

Különböző biokémiai folyamatokat csoportosíts energiafelhasználás szempontjából pl ATP igényes vagy nem

transzportfolyamatok

lebontófolyamatok

Ilyenekre gondolj

Én azt remélem h valami biokémiásat de inkább embertant húzok

Remélem tudtam segíteni

Ha van még kérdésed akkor pedig írj nyugodtan :D

2018. máj. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Akkor a 130 tételes után belenézek még abba is. Én is leginkább embertant szeretnék húzni, de beszélek én bármiről, csak ne tegyenek bele ilyen földtől elrugaszkodott, értelmetlen kérdéseket. :)

2018. máj. 30. 17:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem lesznek ennyire tág tételek. Ezek gyakorlatilag csak témakörök, kb. bármit kérdezhetnek tételként, de azért olyat nem adnak, amihez el kell mondani a fél tankönyvet.
2018. máj. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj, nekem egy darab tételem nem volt kidolgozva emelt bioszra, csak a mozaikos könyveket olvasgattam és tök jó lett! Sok sikert!
2018. máj. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Én is a 130-as ból anulok meg a 11-esbl és nem izgulok. jó lesz

sok sikert :D

2018. máj. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként számolgattam, és ha mindkét szóbelin összeszedek legalább 36 pontot, bent vagyok Szegeden... valószínűleg 430 felé nem emelik a ponthatárt, ahogy olvasgattam. Nyilván minél több pont a cél, csak számoltam egy százalékot szintentartás/rossz tétel céljából is. :)
2018. máj. 31. 20:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én Pécsre akarok menni, én is 430 körül számoltam de remélem a pécsi ponthatár nem fog 420 fölé emelkedni
2018. máj. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nálam is szerepel Pécs a tervek közt, de Szeged áll hozzám a legközelebb. Ma egyébként beszéltem a suliba pár biosztanárral. Nekik sem világos minden tétel, de azt mondták, olvasgassuk a könyvet/könyveket, ha mindent átfutunk, nem lehet nagyon mellé lőni. Meg azt is mondták, hogy azért a bizottság is próbál majd segíteni.
2018. máj. 31. 22:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát meg ugy vannak a tanárok, hogy ha már két emeltet csinálsz akkor már nem szivatnak hanem segítenek.
2018. máj. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia:)

1--es vagyok

Most néztem és a mozaikos 12-es bioszkönyvbe van egy ilyen rész, hogy anyag-és energiaforgalom

66,oldal

2018. jún. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!