Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elte ájk-n ha önköltségesre...

Elte ájk-n ha önköltségesre vesznek fel az milyen hátránnyal jár (fizetés kivételével)? Úgy értem, hogy kaphatok-e ösztöndíjat vagy lesz-e valamilyen féle megkülönböztetés?

Figyelt kérdés
2018. jún. 1. 21:03
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ösztöndíjat nem fogsz tudni kapni semmilyet, kivéve "kompenzációs" ösztöndíj, ami direkt önköltségeseknek lett kitalálva, viszont több szempontot néznek (pl. távolság egyetemtől, szülők jövedelme, tanulmányi átlag stb.) és nem könnyű megkapni, mivel ez önkéntesen az egyetem által nyújtott ösztöndíj ezért meghatározott számú hallgatók kaphatják csak, illetve alapból nem valami sok, ha jól tudom talán 50.000/félév.

Lippay György Alapítvány ösztöndíja van még, ami által nem kell 1 évig tandíjat fizetni, viszont ezt kb. első évesek kapják csak, felsőbb évfolyamon szinte lehetetlen.

Az utolsó lehetőség, hogy államira átvesznek, ami szintén eléggé ritka, mivel átsorolt államis helyére tudsz csak bekerülni az évfolyamodon, ők viszont nagyon ritkán kerülnek visszasorolásra (nyilván a legjobbakat veszik fel államira a magas pont miatt + nagyon minimális feltétellel is benn lehet maradni államin).

Szóval ha nem államis helyre kerülsz be, akkor 10 féléven át fizetned kell valószínűleg.

Egyébként az ösztöndíjakon, fizetésen kívül semmilyen megkülönböztetés nincs az egyetem, a hallgatók többsége egyébként is önköltségesen van.

2018. jún. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!