Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt töris érettségizők, ti...

Emelt töris érettségizők, ti hogy álltok a szóbelire való készüléssel?

Figyelt kérdés

2018. jún. 1. 22:54
 1/3 Todboy ***** válasza:
100%

A harminc témakörből 20-at átnéztem már, ebből 15-re mondhatom, hogy tudnék belőle felelni. Nincs időm 4-5 könyvből tanulni így többnyire csak a tankönyveket és az emelt mintatételes könyvből tanulok, de eléggé szenvedek. Már eléggé elfáradtam.

Az elkövetkező pár napban az Egyén, közösség, társadalom és Gazdaság, gazdaságpolitika, anyagi kultúra főcímek alá tartozó témakörök kerülnek majd sorra.


Legszívesebben, a rendszerváltoztatást vagy a mai magyaro. politikai rendszerét húznám.



Te hogy haladsz?

2018. jún. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Fúú, az igazat megvallva elképesztően lemaradtam a tervemhez képest... Ma elpróbáltam egy "feleletet" a tatárjárásból, az egyik legkönnyebb lehetséges tételből (szerintem). A felkészülés 30 percen belüli teljesíthetősége konkrétan egy szürreális tévképzet az oktatási hivatal részéről (szerintem), folyamatosan dolgoztam, írtam a vázlatot, forgattam az atlaszt, és éppen hogy befejeztem a konkrét kidolgozást fél óra alatt, átgondolni, stb nem lett volna időm. Aztán persze remek vizuális képességeimet bevetve a vizsgabiztos elé képzeltem magam, és a lehető legdiplomatikusabb, "barokk körmondatos" stílusomban előadtam a gondolat menetemet (2 A4-es oldal vázlat). Kitalálod mennyi idő volt? Nem egész 10 sz@ros perc! Na ott kicsit összecsináltam magam... Oké, hogy először csapatok ilyet, de bakker, ezt a témát full tudtam, elmondtam róla mindent, a forrásokat/szempontokat is sorra végigvettem, aztán az elvárt idő felét sikerül kikényszeríteni magamból XD

Na sagáz, amúgy a megoldó kulcs alapján kb 85%-ra értékelném a "művemet", aminél azért ott szeretnék jobbat produkálni, úgyhogy az elkövetkezendő napokban történelemmel alszom, eszem, fürdök, sz@rok. :P

Komolyra foditva a szót, sok témakörnél nem vagyok benne 100%-osan biztos, hogy mely témák tartozhatnak bele, és melyek azok, amik már nem. Ezeket jó lenne szerintem átbeszélni, ha valaki úgy gondolja, írhat privátban.

Amúgy remélem, középkori vagy újkori tételt fogok húzni, és nem EU-t vagy valamely egyéb közgazdaságtanos borzalmat. :D

2018. jún. 1. 23:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező

Írj bátran, ha valamit nem értesz a töriből, nem világos egy összefüggés, kérdés merül föl benned.

Ha tudok, szívesen segítek-valójában a hadtörténelem megy a legjobban és azon belül is kb a XIX. század vége óta tartó időszak.

De lehet, hogy más történelmi témaköröknél is tudok segíteni.

2018. jún. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!