Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Programtervező Informatikus...

Programtervező Informatikus vagy Mérnökinformatikus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén fejezem be a középiskola tanulmányaim(kb 3-4 hét a szóbeli) és már felvin jelentkeztem, hogy merre mennék tovább, de nem tudok dönteni, hogy mérnökinformatikust vagy programtervező informatikust válasszam. A probléma ott kezdődik, hogy matekból nem vagyok annyira jó :/ az év végi, közi értékelésem 3-4-es közé esik ami nem olyan jó bár(közép szintü matekot tanultam és az érettségim is az) matek érettségim 80% fölött írtam meg. A másik bökkenő, hogy fizika az nagyon nem megy :/ az általános iskolai fizikát tudom így nagyából, meg a nagyon alap középiskolait. Informatikával nincs baj, emelt infóm van 86%-os ami tudom nem nagyon ér semmit :/. Az lenne a kérdésem, hogy mennyek a mérnökinfóra és a fizikát tanuljam be gyorsan a nyáron vagy a töményebb matek a programtervezőn ?



2018. jún. 1. 23:38
 1/5 A kérdező kommentje:
Hoppsz az i nagybetű lett :D
2018. jún. 1. 23:40
 2/5 anonim ***** válasza:
13%
Mindkettőn van elég matek, azt mindekeppen huznod kellene meg, de ha a fizika sem megy akkor a mérnök info nagy szenvedések árán menne csak, ha menne egyáltalán...
2018. jún. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Ne higgy az előttem válaszolónak, azt se tudja mit beszél.

Mérnökinfón lószar fizika van, nem azon fog múlni hogy elvégzed-e vagy sem.

2018. jún. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vedd úgy, hogy a proginf eredeti neve progmat volt. Alapvetően egy elméleti képzés (ami nem használhatatlan, csak szoftverközpontú és elméletközpontú). A mérnökinfót meg mérnöki alapokon tanítják, mérnöki szemlélettel (ezt amúgy írják is a honlapon). A fizika miatt ne aggódj, nem azt mondom, hogy kirázod kisujjból, de az lesz a legkisebb gondod, van frankón bevfiz (vagy mi a neve), megtanulod. A matek ha megy, menni fog a fizika is, legalábbis saját tapasztalataim alaján. Értelemszerűen nyáron matekozni javasolt, akár van emelted, akár nincs, mert el fogsz lustulni és a többség itt szívja meg.


Szerintem, de ez csak az én véleményem, ha nagyon ki vagy éleződve prog és szoftver irányba, akkor proginf. Ha más is érdekel, vagy kicsit más szemszögből érdekel az infó, akkor üdv nálunk. Érdemes megnézni a tárgylistát, könnyebben döntesz talán.

2018. jún. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3%
Prog infóval nem olyan széleskörű. Mérnök informatikába több száz különböző dolgot tudsz csinálni. Főleg mscvel. Mérnök info jobban megéri.
2018. jún. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!