Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki járt/jár a budapesti...

Ki járt/jár a budapesti Kodolányi Főiskolára és milyen szakra? Vélemények?

Figyelt kérdés

2018. jún. 3. 03:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem:


1. Sajnos a Kodolányinak nem túl jó a hírneve, kb Gábor Dénes főiskola.


2. Ez nem jelenti azt, hogy a színvonal rossz lenne, szerintem az főleg tanárfüggő.


3. Marketing, kereskedelem stb. célokra tökéletes. Nem rosszabb, mint egy Corvinus vagy egy Külker. Ezeket főleg a munkahelyen fogod amúgy is megtanulni.


4. Igazából a magyar oktatási intézmények úgy en bloc a béka sejhaja alatt vannak, külföldön nem is hallottak egyikről sem, így teljesen mindegy, hova jársz ha utána külföldre mész.


Tanácsaim a fentiek fényében:


a. Próbálj meg azért rangosabb intézménybe bekerülni: ELTE, Corvinus, Külker, PSZF (azaz BGF) stb.


b. Ha csak ide vesznek fel, ne ess kétségbe, jó az! Viszont sürgősen keress gyakornoki helyet és kezdj el dolgozni mellette szakmai helyen heti 10-20-30 órában. (Ne pincér vagy portás legyél, hanem a leendő szakmádnak megfelelően dolgozz.)

2018. jún. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is Kodolányis voltam, turizmus-vendéglátás szakon. A tanári felhozatal nagyon vegyes. Az igazán jóktól az olyan kóklerekig, akik képesek keményfedeles tankönyvet kiadatni arról, hogy 'a Balaton Magyarországon van'... (És ezt eladják turizmus földrajz címen.) A nyelvoltatást jól példázza, hogy a mai napig nincs diplomám, mert a sima középfokút nem fogadják el, a szakmai meg nyilván keményebb. De elvégeztem a nyelvvizsga felkészítőjüket: extra nagy csoport, egy öregasszonbyal oldottuk meg a felkészítő könyvben található feladatsorokat. Hosszáadott tudás nuku. Amikor szóvá tették neki, hogy ez nem okés, megsértődött. Persze változás nem lett. Az iskolai követelményekről az információ szolgáltatás elég gyér, én úgy éltem túl, hogy buzgómócsingokkal álltam össze, így nem maradtam le a lényeges dolgokról. A 4-5 félévtől néznek partnernak a tanárok, addig gazdag, de buta zombi vagy...
2018. jún. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2014-ben végeztem andragógia-műv.szervezés szakon.


Őszintén szólva utáltam, de valószínűleg más felsőoktatási intézményt sem szerettem volna. Ahogy az előző válaszoló írta, az egész magyar felsőoktatás nevetséges.


Nekem az volt a problémám, h nagyon amatőr, pitiáner iskola a Kodolányi.

A színvonal tárgyanként változó, volt, aki keményen követelt, és akkor is buktatott, ha 5 oldalt írtál, és volt, akit az sem érdekelt, ha kipuskáztál mindent.


Azon kívül,h elmondhatom, diplomás vagyok, semmilyen más előnyét nem érzem annak, h a Kodóra jártam. Hasznos tudást egyáltalán nem adtak át, sem a diákok, sem tanárok nem vették túl komolyan.


Az ügyfélszolgálatosok, tanszéki koordinátor sem álltak sokszor a helyzet magaslatán.

A konzulensem 1 hónappal a leadás előtt megemlített, h rossz témát választottam (az iskola ajánlotta és korábban ő is rábólintott).


az egyik tanárral összebalhéztam, mert ötödjére sem fogta fel, mit szeretnék, és amilyen szerencsém volt, ő és egy barinője államvizsgáztatott. átmentem, de kifejezetten rosszindulatúak voltak.

az oktatóim 90%-a totál alkalmatlan volt arra,h tanítson szvsz.


ezzel együtt pl. a gazdaságai szakjai nem hinném, h könnyebbek, mint más egyetemek hasonló szakjai, de inkább akkor menj a kodóra, ha papír kell csak.

2018. jún. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ja, és nagyon fontos, amit az első írt az utsó bekezdésben:


-az évfolyamtársaim sem csak kodós diplomára alapoztak, hanem volt felsőfokú nyelvvizsgájük és/vagy jó munkahelyük, gyakorlati helyük

2018. jún. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kommunikáció szak:


Igazából nem rossz, de tudnod kell mit akarsz csinálni és meg kell találnod azokat az embereket akik hajlandóak foglalkozni veled. A hozzáállás változó, alapvetően háromféle kurzus van


-semmire nem jó, szarul tartják, a tanár full alkalmatlan

-majdnem semmire nem jó, de érdekes, sok új infó, csak éppen lövésem sincs mi értelme pl. podcast felvételt tanulni; akit érdekel az úgyis után nézett már maga

-hasznos, érdekes, jó gyakorlati részekkel. Sajnos ebből 1-2 van csak minden félévben, de máshonnan még rosszabbakat hallottam.


Nyilvános állásbörzéjük van, viszont a kínálat 90% diákmunka, innen akkor van esélyed munkát találni ha valamelyik oktató bevisz a cégéhez, vagy beajánl, ahhoz viszont nagyon kell mutatni hogy tudsz. Én egyetlen dolog miatt mentem ide, itt volt a legolcsóbb a tandíj és közel van :) Szóval vannak szempontok ja :)


Nem tudom, a posztoló végül is jöhet ide is, nem hiszem hogy máshol jobb lesz, alapban szar az egész felsőoktatás, de mégis csak papír, 3 év utána munka már külföldön oda az ElTEről meg a Corvinusról is lehet diplomád az sem fog érdekelni senkit.

2018. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most lesz egyetem, marha jó. :D

Én tavaly végeztem kommunikáció szakon, nem sok jót tudnék mondani.

2018. júl. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
utolsó, részletezhetnéd..
2018. júl. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!