Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű matek szóbeli...

Emelt szintű matek szóbeli érettségi hogy zajlik? Tétel=témakör?

Figyelt kérdés
A tétel az a 24 megadott témakör egyike, és azon belül szabadon választhatok definíciókat, tételt, amit bebizonyítok (pl "19. A kör és a parabola a koordináta síkon") vagy konkrétan meg van adva, hogy a körről kell beszélnem?

2018. jún. 3. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezeket érdemes nézegetni:

[link]

[link]

Itt találtam őket: [link]


> „Emelt szintű matek szóbeli érettségi hogy zajlik?”

Adnak egy témakört (amit érettségi tételnek is hívnak), és mellé egy feladatot. Aztán hagynak dolgozni legalább fél óráig (de simán lehet, hogy tovább is), azalatt megoldod a feladatot, és összeszeded a gondolataidat. Utána a táblánál elmagyarázod, hogy mit alkottál a feladattal és a témakörrel kapcsolatban.


> „Tétel=témakör?”

Hát ugye az „érettségi tétel” az ugyanaz, mint a témakör, azonban az a tétel, aminek a kimondásáért és bizonyításáért pont jár, az egy matematikai tétel (azaz egy 'HA…, AKKOR…' típusú igaz kijelentés) a témakörhöz kapcsolódóan.


> „azon belül szabadon választhatok definíciókat, tételt, amit bebizonyítok”

A témakörön belül szabadon választasz. Persze érdemes több definíciót és tételt is kimondani, mert a matematikában ilyenekből épülnek fel a témakörök.

2018. jún. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget! :D

Ezekkel azért szerencsére tisztában voltam eddig is, csak tanulás közben az 1000+1 definíció láttán azért felmerült bennem a kérdés hogy mi van ha részletesebben kérik, és én meg ott ülök majd és nézem hogy hmmm...ezek szerint ilyen is van...na, akkor majd legközelebb

2018. jún. 4. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!