Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri a történelem emelt...

Megéri a történelem emelt éretségit fellebbezni? Vagy tényleg előfordul, hogy még kevesebb pontom lesz a végén? Van valakinek bármi tapasztalata e téren? (Nem muszáj, hogy történelemről legyen szó)

Figyelt kérdés
70%-om lett.
2018. jún. 5. 14:27
 1/6 A kérdező kommentje:
*érettségi
2018. jún. 5. 14:28
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor lebbeznék fel, találnék plusz pontot, amit a tanárom is helyesel, másképp nem. Ha nem érezted korrektnek a javítást, egyeztess olyannal, aki ért hozzá, de ha jól tudom ezt csak ma lehet megtenni, vagy nem?

Egyébként úgy hallom, hogy nem sikerültek túl jól idén az emelt törik.

2018. jún. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jaj és nem tapasztalatból írtam, csak nekem sem lett túl jó a törim, reménykedtem pár pontban még, de egyetértettem a javítással.
2018. jún. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ma intéztem el a fellebbezést (holnap lesz beadva), bár bioszból, ahol úgy éreztem, hogy itt-ott nem korrekt a javító, a tanárom is egyetértett. Ami meglepett, hogy mondták, hogy csak külön kérésre nézik át az egészet, amúgy beírod, hogy melyik feladat melyik pontja számodra a kérdéses, és meg kell érvelni.
2018. jún. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes tudni, hogy ilyenkor az egész feladatot átnézik! Ha esszé is van benne, aminek a javítása ugye azért némileg szubjektív, akkor igen, benne van a pakliban akár az is, hogy kevesebbet kapsz végül. Mérlegelni kell a kockázatot. Én tavaly 1 pontért biztosan fellebbezhettem volna, de ott volt az esszé abban a feladatban, és inkább nem tettem meg (mondjuk tudtam, hogy azon nem múlik semmi, így is bőven bekerültem).
2018. jún. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tavaly ilyenkor 4 pontot szereztem fellebbezéssel, de persze nem a két szép szememre kaptam. Olyan tanárral fogalmaztuk meg a szöveget, aki maga is emelten javít, így tudta, milyen a 'járás'.
2018. jún. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!