Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem mehet egyetemre az...

Miért nem mehet egyetemre az akinek minden utolsó 2 év végi jegye 4-es, és az összes érettségi eredménye épp 4-es? (60%)

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy diákunk összes érettségi eredménye épp 4-es azaz 60%. Utolsó 2 év végi jegyei pedig mind 4-es. Így összesen 260 pontot szerez... 280-tól lehet csak egyetemre menni...


Kérem szépen, ez hogy nem elég?



2018. jún. 5. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Érdekes egy világban élünk sajnálatosan
2018. jún. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem aki egyetemre jelentkezik, annak alapnak kell lennie egy középfokú nyelvvizsgának angolból vagy németből. Ha ezt hozzáadod, úgy már rögtön több. :) Ha olyan könnyű lenne bárhova bekerülni, nem lenne értéke a diplomának.
2018. jún. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

Ezek alapján az érettségik alapján a 60% az épp csak azt jelenti, hogy tud olvasni! 15 év után most játékból kipróbáltam a matek közepet, 60+%-os lett függvénytábla, számológép és egyéb nélkül, pedig egy csomó alap összefüggésre már nem emlékeztem (pl. mértani sorozat definíciója, négyzetre emelés azonosságai stb.), meg a gráfok nálunk nem is volt tananyag.

Ugyanez a magyarnál, ahol a szövegértésnél nem tudom, sírjak-e vagy nevessek, a törinél is sokszor ki lehet a szövegből hámozni a választ!

A nyelv az egyedüli, amire egy picit tanulni is kell...


Egyáltalán nem fogadnék el középszintű érettségit egyetemi felvételiként! Ez egy szégyen! Sokszor még az emeltek is kifejezetten könnyűek (pl. biosz).


Az év végi osztályzatok meg a jelentős iskolai különbségek miatt nem számítanak. Mondjuk egy TOP gimit hogy vetsz össze egy távoktatásos felnőtt képzéssel???


Így is sok területen jelentős túlképzés van, ami a felvettekkel szemben sem fair, mert nem tudnak a szakmájukban elhelyezkedni.

2018. jún. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Marko polo ***** válasza:
100%
Feltételezhetően az utolsó válaszoló is minden tantárgyból emelt szintű érettségi vizsgát tett... Egyébként egy szinten jogos amit kérdezel, de nézd úgy inkább, hogy az egyetemek elméletileg olyan embereket képeznek akiknek a tudása az átlag felett van egy adott témakörben (természetesen ez a valóságban nem igaz, különben nem ilyen lenne a munkaerőpiac amilyen most). De már középiskolai szinten a jobb gimnáziumok már azt is nézik, hogy milyen versenyből van a diáknak aranyérme vagy egyéb teljesítménye. Szóval ez szerintem azért van mert a 4-es mint érdemjegy úgy kerül megnevezésre mint "jó" míg egy ötös úgy kerül be mint "kiváló/kiemelkedő" és az egyetemek általánosan azokat keresik akik kiválóak. Hozzá kell tenni, hogy ez Magyarországon van így. Külföldön azért más a szituáció, gyakrabban csináltatnak teszteket (például Bécsújhelyi Egyetemen) ahol a képességeidet veszik figyelembe.
2018. jún. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
A 4-es önmagában egy jó jegy, de aki középszinten csak 60%-ot képes teljesíteni a két felvételi tárgyából, azt nem akarom kiábrándítani, de nem való neki a felsőoktatás. Én személy szerint a 280 pontot is alacsonynak tartom, szerintem 300 pontnak kellene lennie a minimumnak.
2018. jún. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
3-as vagyok: emelteztem matekból, töriből, aztán szakváltás miatt biológiából és kémiából (ezekből nem volt fakt, nem voltam tagozatos, 90%-ban magamtól készültem)
2018. jún. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Marko polo ***** válasza:
Az mondjuk szép.. Igazat adok egyébként abban, hogy vannak olyan tárgyak amelyekből nem lehet nehéz az emelt, mert megérted és megjegyzed és kész. Tényleg ilyesmi a biosz, de lehet egyébként, hogy a kérdező nem épp olyan középiskolába járt ahol felkészítették volna emelt szintre. Nálunk például mondta az egyik tanár, hogy senki ne emeltezzen kémiából mert ő nem akar tételeket kidolgozni meg foglalkozni az egésszel. Bár mondjuk jobban belegondolva ha épp csak 4-es a középszintű az tényleg nem egy erős eredmény. Kérdezőnek javasolnám én is a nyelvvizsgát, tud dobni a pontokon illetve egy szakhoz kapcsolódó OKJ-s szakma is beszámítható többlet pontnak. Azzal már megvan a 280 felett. vagy esetleg még felmerül a javító vizsga mint lehetőség. Legrosszabb esetben pénz kidobás..
2018. jún. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nekem a felsőfokú nyelvvizsga 40 pontot dob a pontszámomon...
2018. jún. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Próbálj meg egy tárgyból emeltezni, az 50 pluszpont, illetve egy nyelvvizsga sem ártana, amúgy is, anélkül búcsút mondhat mindenki a diplomájának.

Hajrá!

2018. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Papíron felháborítónak tünhet ha valaki nem ismeri az érettségit, hogy "csupa négyessel nem lehet egyetemre menni".


Igazából az középszintű érettségit úgy tervezték meg, hogy minimális tanulással is jó eredményt lehessen elérni. Sokan többek között én sem készültem valami sokat rá. Magyarból és történelemből csak 1 db írásbelit feladatsort oldottam meg előtte és a végeredmény 80% körül lett mindkettőnek.


Szóval ha valaki minimális erőfeszítéssel tanul szinte garantált a +80% középszinten.


Meg persze azok akik egyetemre mennek szoktak emelt szinten is érettségizni. Én leraktam egy emelt angol és egy emelt informatikát is.


Általában az emberek olyan tárgyból raknak emeltet amit szeretnek, így nem esik nehezükre normálisan megírni. Elég ha 45% fölött teljesítenek és megkapják a plusz 50 pontot (tárgyanként, de többlet pont gyűjthető össze).


Meg persze a legtöbben már 5-6. osztálytól kezdve tanulnak egy idegen nyelvet. Ha kicsit sem figyelsz órákon még úgy is lazán letudsz rakni egy középszintű nyelvviszgát, ami megint többlet pontot jelenthet.


Így nagyon átlagos, sőt gyengének montható eredményekkel is el lehet érni 400 pontot ami a szakok nagy részére elég.


Az aki 260 pontot ér el egy ilyen künnyű rendszerben az amúgy is kibuknak bármely egyetemről.

2018. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!