Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Izgulok a szóbeli felvételi...

Izgulok a szóbeli felvételi miatt. Hogyan szokott zajlani egy ilyen "elbeszélgetés"?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem mesterre egy másik egyetemre. Adtak meg 10 szakmai témakört, de nem nagyon lesz időm készülni, mert egy nappal lesz csak később, mint az államvizsgám. Izgulok, hogy nagyon leégetem magam... Ti voltatok már ilyen felvételin? Hogyan zajlott?
2018. jún. 7. 10:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon függ attól, hogy melyik egyetem, melyik szak.

Az én a szakomon ténylegesen csak egy beszélgetés volt (eredmények, szakdolgozat, TDK, stb.), állásinterjúra emlékeztető, egy másik szakon egy könyvbe kérdezgettek bele elég alaposan (mivel vitatkozna, mi a kedvenc része, apróbetűs részek, szóval fingatós volt), egy harmadikon meg esettanulmány-féleség megoldása volt a fő feladat. 10 percnél több senkire sem jutott.

Amúgy a vártnál sokkal jobb eredmények születtek még azon a szakon is, ahonnan minden felvételiző úgy jött ki, hogy jajjdegáz volt.

Én a helyedben azzal foglalkoznék, hogy miképp legyek meggyőző atekintetben, hogy érdemes engem oda felvenni, izgulni tényleg nem érdemes :)

2018. jún. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igyekszem, köszönöm a választ! :)
2018. jún. 8. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!