Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BIOLÓGIA EMELT SZÓBELI 2018,...

BIOLÓGIA EMELT SZÓBELI 2018, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én csak a jövő héten megyek szóbelizni biológiából,ezért azt szeretném kérdezni,hogy aki már volt az milyen tételt húzott,valamint milyen kérdéseket tettek fel hozzá?

Nagyon nagy segítség lenne! :)

Ha van ismerősöd esetleg,aki szintén volt már, attól is kérdezzétek meg légyszi!!!



2018. jún. 7. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mendeli genetikát húztam, a B tétel meg elég komplex volt, kérdezték benne a struktúrgéneket, dns bioszintézist, szívinfarktust...valami telomérákról szóló szöveg volt:)

Előttem egy lány a szemet húzta és valami kukorica hibridizáció volt a B tétele

Egyik barátnőm biológiai oxidációt húzott populációgenetikával, másik pedig ökológiai lábnyom, valamint prokarióta-eukarióta összehasonlítás

Remélem tudtam segíteni:)

Sok sikert neked!:)

2018. jún. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
barátnőm a hazai életközösségeket húzta és a fehérjeszintézist
2018. jún. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Szia

Én is a szemet húztam(szemgolyo felépítés, kozel,tavollatas,idoskori tavollatas) B tetel komplex volt: hormonok,genny,gyulladas,antibiotikum,es a marhak hormonokkal torteno kezeleserol volt egy szöveg. Es ahhoz kérdések.

Ismeroseimnek: ATP + béka, madár felépítés,/ fehérjeszintezis + hazai társulások , / szén ,nitrgoen körforgás+ fül felépítés/ növények szaporodása+ fül/szem felépítés,/ kalcium ion szerepe+ allattan (pontosan nem tudom hogy melyik állat)

Remélem segítettem :)

2018. jún. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat segítettetek,köszönöööm!!! :)

Főleg most, hogy a Nagy Etele-s csoportban törlődött kb 300 komment a szóbelikkel kapcsolatban,mert valakiknek nem tetszett,hogy egyesek ilyen segítőkészek voltak és jelentették a bejegyzést..

2018. jún. 12. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!