Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Véget ért a mutálás és újra...

Véget ért a mutálás és újra meg szeretnék tanulni énekelni. Tippek?

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem zenélni, de legfőkébb énekelni. Szép szoprán hangom volt, csak pár éve elkezdtem mutálni és pár évig megszólalni se tudtam mindig, nem hogy énekelni.

Nemrég állt be a hangom, és bár végre tudok énekelni, a hangom gyenge és fáradékony. A hangzásán javítanom kell, a skáláját pedig növelni. Kórusba nem tudok járni szeptemberig, pedig segítene. Szeretnék egyedül fejleszteni rajta, de nem tudom, hogy álljak hozzá. Minden tanács és tapasztalat megosztásáért nagyon hálás lennék!



2018. jún. 12. 19:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem értem.

Most arra célzol, hogy a bodybuilderek ezért nem viszik le otthon a szemetet, mert a vázizomzat fejlesztése ellene megy a szemétlevitelnek ??

Nekem is szoprán hangom volt, de olyan nem fordult elő, hogy megszólalni sem tudtam volna, hiszen a mutálás nem betegség. Engem nem zavart, hogy 15-18 éves koromban tudtam szopránban és baritonban is énekelni. Ma már 70 felett vagyok, de bizonyos szopránáriákat továbbra is el tudok énekelni szoprán magasságban, pláne, hogy könnyebb is, mivel a rekeszizmot kevésbé kell igénybe venni, tehát fizikailag kevésbé megterhelő. Ha esetedben több év kihagyásról van szó, akkor valóban újra meg kell tanulni énekelni, mert más izmokat kell használni, máshogy kell képezni a hangokat, máshol kell kialakítani a rezonátorüreget. Elsőként talán kezdj el énekelni olyan hangmagasságban és olyan hangszínnel, ami a leginkább kézenfekvőnek tűnik, ne zavarjon, ha esetleg még fejhang jön ki vagy csak kornyikálsz.

2018. jún. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!