Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnök hallgatók miert ilyen...

Mérnök hallgatók miert ilyen arrogánsak és miert panaszkodnak ennyit?

Figyelt kérdés
Másból sem all az internet csak a mernökös szenvedős kiírásokból/memekből , meg abból ,hogy célzottan keresik a btk-s posztokat , amik alatt jól szétalaznak mindenkit, aki humán beállítottságú. Én orvosira járok es nálunk negyed ennyit se panaszkodnak meg ez az ostoba fikázás se megy, de pl ottvannak az infos szakok náluk se tapasztalok ilyet. Pedig elvileg az is egy menő szakma mostanában.

2018. jún. 12. 21:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
ha kipécézel egy szakot, és jól megnézed, mindenhol találsz ilyeneket. szóval ne általánosíts.... van beképzelt seggf*j mérnök is, jogász is, orvosis is, gazdaságis meg bölcsész is. de nem mindenki az. sőt arányaiban sokkal kevesebb, mint amennyi jófej, csak a gyökereknek nagyobb a szája :D
2018. jún. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Épp ez a bajom :D nem pécéztem ki senkit, szimplán nevetni akartam az s oliver szintű meme oldalakon, és ha rámész pár ilyenre es megnézed mindig jon pár mernök arc es nyomja btk meki poénokat.De lehet totál véletlenul botlok pont ezekbe a szerencsétlenekbe.
2018. jún. 12. 21:42
 3/14 A kérdező kommentje:
*oszkár ,bocsánat.
2018. jún. 12. 21:49
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Az a helyzet ezekkel a mekis viccekkel, hogy sok mérnök is hasonló helyen dolgozhat, mert már eléggé felhígult a mezőny sajnos, köszönhetően a sok gyengébb egyetemnek és az alacsony ponthatároknak. Nem mérnökből van hiány, hanem jó mérnökből.

Oké, nem könnyű hivatás, de mondjuk egy Debrencenben végzett mérnököt azért meg lehet mosolyogni, ha nagyon panaszkodik, vagy menőnek hiszi magát. :D Ellenben egy BME-n, vagy esetleg egy Miskolcon végzett tényleg odatette magát, és szinte vért 3,14sált. :)

2018. jún. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen igazad van, mondom ezt mèrnökkènt. Sajnos ezt kb. jobban megtanítjàk nekünk, mint sok mèrnöki tàrgyat. A legnagyobb baj az, hogy mèrnök mèrnöknek is az ellensège. Èn egy “jobb” egyetemen tanultam, de eszembe sem jutna lenézni valakit azért mert más egyetemen szerzett diplomát, vagy mert nem mérnök. Mindenki másban jó és ezt a mérnököknek nem tanítjàk meg sajnos. Volt olyan tanárom, aki egy rosszul sikerült zh után mekis jelentkezési lapokat osztogatott azoknak akiknek nem sikerült.. és javasolta hogy aki nem bírja menjen át a btk-ra. Igen, nehéz a mérnöki szak, lehet egy-egy btk-s szak könnyebb, de arra kell gondolni, hogy mi választottuk, akkor vállaljuk, ne azokat bántsuk akiknek szerintünk könnyebb, mert mindenkinek ott volt a lehetőség, hogy eldöntse hova szeretne menni középiskola után. Arról nem is beszélve, hogy vannak nehéz btks szakok is. Nem egy mérnök csoporttársam még mindig nem kapott diplomát, mert nincs nyelvvizsgája, akkor vajon miért nézi butának azt az anglisztika szakost aki lehet már első évben letette a C1 nyelvvizsgát?
2018. jún. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%

Nem unod még ezeket a kérdéseket?

Oké, szerinted arrogánsak a mérnökök, szerintem meg az orvosoknál és jogászoknál nagyobb s/ggfejek nem nagyon vannak. Most jobb?

2018. jún. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek egyik oka, hogy a bejutási és a bentmaradási esélyek között iszonyú nagy a különbség. Egyszerűrn nevetséges, hogy középszintű érettségikkel be lehet jutni. Az orvosin pl. amióta bevezették a 2 emeltet, javultak a bentmaradási statisztikák. Én persze beérném, ha a matek emelt kötelező lenne legalább.

Én nagyon sok gyökérrel találkoztam, akik abszolút átlagos, vagy az alatti képességekkel rendelkeztek, de nagyon nagy volt a pofájuk. A közép matek-fizika után tényleg oda tud b**zni 1-2 tárgy az elején...

Egy másik amit megfigyeltem, hogy a sima magolás kb. mindenkinek ment, néha az átlagban gyengébbeknek még jobban is. Ezzel a "tudással" pedig sok szak nagy része elvégezhető. Persze egy csepp értelrm sose árt!

2018. jún. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%
Meg a sok ráépülés miatt elég nagyokat lehet csúszni, bár ez az orvosira is igaz. De pl büfészakoknál hallottam olyat, h a tárgy 1. részéből ha megbuksz, attól még felveheted a 2.-at...
2018. jún. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves hatos, tapasztalom,hogy nincs igazad :( Még soha nem láttam,hogy akár előben akár itt vagy facebookon kommentekben jogászok/orvosok alázták volna EGYFOLYTÁBAN a btk-s tanulokat. Egy mérnök hallgató anno nekem is beszólt, hogy mit magyarázok orvosin is csak magolni kell :D Meg aki human beállítottságú az amúgy is húzza le magát a wc-n, nem lesz belőle senki.
2018. jún. 13. 17:47
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Mondom én, hogy te vagy aki újra és újra böfögi ezeket a kérdéseket. A személyes tapasztalatod egyetlen egy eset. Amiből általánosítasz. Nekem van közeli rokonom aki már végzett orvos, és közeli ismerősöm jogász. Az én tapasztalatom pedig amit én írtam. A személyiségük (ilyen téren) nagyon rossz irányú változását szépen le lehetett követni az egyetemen eltöltött idő függvényében.
2018. jún. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!