Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi szóbelin igaz az,...

Érettségi szóbelin igaz az, hogy a tanár minden kérdéséért pontot von le?

Figyelt kérdés
Tehát a felelet elhangzása után, tegyük fel 2-3 részlet kimaradt, amit kérdezés után a diák pótol - az már nem tekinthető maximum pontos feladatmegoldásnak? Tényleg minden kérdésért pontlevonás jár? Vagy csak ijesztgetnek a többiek...

2018. jún. 13. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem ez úgy van, hogy kb 2 pont jár az előadásmódért. Ha mindent ki kell húzni belőled akkor ezt a 2 pontot nem kapod meg és ennyi.
2018. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, látszik, hogy a magyar rendszer totál csak a magolásra tanítja a diákokat. Ha 100%os a felelet, akkor is kérdezni szoktak 1-2t, nem így számolják a pontokat, ez amúgy le van írva a szabályzatban.
2018. jún. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Én emelt matek szóbelin a tételhez tartozó alkalmazásokat/történelmi vonatkozásokat kihagytam, ami pedig része kell hogy legyen a tételnek, de miután szóltak, hogy ez még kimaradt, elmondtam azt is, és maximális pontot kaptam.
2018. jún. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

#1, ezt honnan veszed, amikor azt se tudod, melyik tárgyról van szó? Mindegyiket másképp pontozzák.


Ha lényeges elemek maradtak ki a feleletből, amire a tanárnak külön kell rákérdeznie, akkor levonnak. Ha nem lényeges, vagy pontosítást kér, akkor nem vonnak le. Van olyan tantárgy, ahol a tanárnak akkor is kötelező kérdéseket feltennie, ha tökéletes volt a felelet.

2018. jún. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Lol... azért kérdez, hogy pontot adhasson. Én emelten voltam biosz-kémiából. Kémiából sajnos elég sokat kérdeztek, de miután válaszoltam, ment is a pipa. Bioszból már jóval kevesebb kérdésük volt, de ott is pipáltak a helyes válasz után. Tényleg csak azt tudom elképzelni, hogy valami másból vonnak le pontot, de nem a tartalmi elemeknél. Emelt bioszon van ilyen "szabad" 5 pont, amit előadásmódra/szaknyelv használatára kapsz. Ott pl.szerintem abból.


De a töriérettségire való készülés alatt is mindig azt mondta nekünk a tanár, hogy a pontért kérdez, hogy elhangozzon a hiányzó információ. Ők sem várhatják el, hogy mindent hibátlanul és hiánytalanul ledarálj, ennek az esélye kb.a nullával egyenlő. Másrészt nekik sem érdekük, hogy megbukj, az csak az ő/iskola statisztikáját rontja le.

2018. jún. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Első vagyok. 5ös meg is válaszolta.
2018. jún. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még egyszer: minden tantárgynak más a pontozási útmutatója. Tényleg. Nézz utána.
2018. jún. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!