Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a nehezebb, az egyetem...

Melyik a nehezebb, az egyetem vagy egy szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés

Jövőhéten lesz a szóbeli érettségim, de olyan rohadt unalmasak a szóbeli tételeim egyes tantárgyakból, hogy az valami kegyetlen (nyelvtan, informatika, magyar).


Angol-töri szakos tanárként akarok majd továbbtanulni, a töri tételeket csak átolvastam, azokkal nem igazán van baj, angol sem, de a többi igen.. Így mennyire fogom bírni egyetemen?



2018. jún. 14. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Az egyetemen majd rájössz, hogy az emelt szóbeli csak egy könnyed beszélgetés egy vizsgához képest.


Emelt matek VS BME matematika versenyben egyértelműen a BME nyert.

2018. jún. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Ugye a kérdés nem komoly? :D Az egyetem. Nem egy tárgyból százas nagyságrendben kell az oldalakat tanulni. És ilyen tárgyból van félévente 2-3. Plusz pár töltelék, ami mondjuk tényleg könnyebben teljesíthető.

Az, hogy humán érdeklődéssel nem érdekel az informatika, oké, el tudom fogadni. De angol szakon vért fogsz izzadni, ha a nyelvtan és az irodalom nem a barátod, mert ott ugyanilyen (vagy magasabb) szinten fog menni ugyanez, csak angolul az angol nyelvről.

2018. jún. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Ugye ez vicc? Egyetemen egy vizsgámra többet kellett tanulni mint az egész érettségire együttvéve(próbaérettségi, szóbeli, írásbeli együtt). És volt egy vizsgaidőszakban 10-12 vizsgám. Ezerszer visszasírtam az érettségit. Bár nem tudom hogy ez nálatok humán szakon hogy lesz majd.
2018. jún. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk nem sírom vissza az érettségit, de igen, az egyetem százszor nehezebb. Akkor is, ha valaki mindhárom választ lepontozta. :D


Egyébként szerintem belejössz majd, egy idő után megszokod, hogy pár nap alatt kell majd betolnod sokkal terjedelmesebb-nehezebb dolgokat, még akkor is, ha ez most kb. elképzelhetetlennek tűnik.

2018. jún. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Yikes, köszönöm a válaszokat. Remélem hozzá tudok majd szokni :D
2018. jún. 14. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!