Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ennyi mindent...

Hogy lehet ennyi mindent megjegyezni szóbelire?

Figyelt kérdés

Értem,hogy 5-6 pontot kell csak összekaparni,de csak az irodalom,nyelvtan,infó,töri 80 tétel..Embertelen

Még mindig alig jegyeztem meg valamit mert egyik kiüti a másikat

És ne mondjátok azt hogy év közben kellett volna figyelni..Mert elfelejtem,hiába írok egy dogát 5-ösre ha úgy is kimegy mostanra a fejemből,főleg ha nem érdekel. Mert irodalomból is olyan szavak vannak,hogy olvasom de nem értem mit olvasok,csak be kell magolni azt jóvan,azzal okosabb leszek. Töri meg..most is 11 óta tanulom a kidolgozott cuccokat és fölösleges időpocsékolásnak érzem az egészet,se türelmem,se agyam nincs ehhez..Olvasom és így,nem hogy ki-be,be se megy. Pedig nem azért mert annyira agy károsult lennék,hanem mert rohadtul nem érdekel,nem köt le és emiatt nem megy..Érdektelen mind a töri mind a magyar. Ami érdekel és szeretem azt simán megjegyzem,pl.angolból egy kukkot nem tanultam életemben hanem játékokból jegyeztem meg és 4-es vagyok,ugyanez a földrajzzal. A verseket is mindig szünetekben tanulta meg,mert azokat szerettem. De minden mást megtudok jegyezni,filmszövegeket elejétől a végéig,zeneszövegeket,visszapörgetek bármilyen meccset,ki, mikor szerezte a gólt meg ilyenek,mert ezek érdekelnek,de ez a két tantárgy,a halálom..

Más aki meg nem tanul sokkal jobbat fog csinálni. Ha van egy szerencsétlen aki még szóbelin is képes megbukni az tuti én vagyok


2018. jún. 15. 13:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%

" 5-6 pontot kell csak összekaparni"

Ez a hozzáállás sokmindent megmagyaráz.

2018. jún. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A ketteshez,mert ha ilyen kérdés van,mindig az a válasz,hogy "nyugi 5-6 pontot úgy is összekaparsz". Szóval előre leszögeztem hogy tudom

Amúgy kösz,jó fej vagy te is úgy látom

Gondolom szerinted normális ennyi minden hülyeséget megjegyezni

Akkor jóvan

2018. jún. 15. 13:57
 3/18 Todboy ***** válasza:
100%

Nekem az segít most sokat, hogy szembesültem azzal, hogy a közép tételekhez képest mennyivel többet kell tudni emeltre. Lement az emelt törim, egy hónapon át készültem rá, és most úgy érzem a fennmaradó 40 tétel irodalomra és nyelvtanra kutyanemiszerve.

Míg törire egy témakör (nem tétel), - úgy, hogy nem folyok bele minden kis részletbe - 4-5 órát, alkalmanként 8-at vett igénybe naponta. Most egy magyar tételt beverek másfél óra alatt simán. Az 1,5 óra talán így is soknak hangozhat, hogy csak tételről van szó, de hát elég rosszul tanulok, percek alatt elkalandozok, és többször is át kell olvasnom néha egy összetettebb mondatot, hogy felfogjam, pedig most per pillanat a 10. Tk-ből tanulok.



Kérdező, már azzal nagyon sokat tudsz segíteni magadon, ha elolvasod a tételekhez a kötelezőket, verseket.

2018. jún. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálad szerintem az a probléma,hogy utálod a tárgyat,és tudatalatt már úgy olvasod,hogy próbálod távol tartani az infókat magadtól.
2018. jún. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A fontos kulcsszavakat, összefüggéseket jegyezd meg. Olvasd el sokszor, aztán mondd fel. Én addig mondom, amíg nem megy folyamatosan. Hajrá.
2018. jún. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen egy vizsgámra kell megtanulni 70-100 tételt, nem négyből összesen ennyit. :D És még ez is mi egy szigorlathoz képest...

80 tétel 4 tárgyból tök korrekt, egyáltalán nem embertelen. Mi lesz veled később, ha most ezt mondod?

Úgy lehet megjegyezni, hogy leülsz és megtanulod. Ha nincs kedved tanulni, akkor csak simán olvasgasd, úgy is megragad valami.

2018. jún. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat

Igen,utálom a tárgyakat,nem tudom amúgy mi történt mert még 8-ban is bírtam a törit,4,5 voltam. De középre megutáltam,olyan száraz az egész. Meg valahogy nincs türelmem olyanról olvasni ami 100 évekkel ezelőtt volt. Az emberekről akik már nem élnek. Sose értettem miért nem a jelent tanítják,hogy mi folyik a világban

Az egy dolog,hogy igen,muszáj megtanulni,de nekem ez sajna nem elég,mindig is ilyen lázadó felfogású voltam,hogy amire azt mondják,hogy "mert kell" azt csak azért sem. Főleg,hogy én,lehet furán hangzik,de focizni szeretnék továbbra is,ezért dolgoztam keményen mindig és tettem háttérbe a sulit,az edző pedig mondta,hogy ha így folytatom nem lesz gond,most pedig átakarok valahogy csusszanni,ha 5-6 ponttal akkor 5-6 ponttal,szégyenszemre,de legalább legyen meg.

2018. jún. 15. 14:38
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha nem akarsz továbbtanulni és tényleg csak 5-6 pont kell a szobelin, akkor az roppant egyszerű, még a leghülyébbekből is kihúzzák középszinten.

Én a helyedben azt csinálnám, hogy mondjuk egy adott tételről írj rövid mondatokat, ami röviden keretbe foglalja az adott tételt. Ha minimális pontszám elég neked, akkor a fogalmakat is hagyd ki, csak tudd a tetelen belüli főbb eseményeket. Gondolok itt pl a törire. Ha ezek megvannak, akkor már a tanár is tud valamire pontot adni, plusz még húzhat is ki belőled.

Magyarnál sokat segít majd, hogy ott lesz előtted az adott mű (ha pl olyasmi tételt húzol). Nekem ott sokat segített, hogy a szöveggyűjteményben egy adott műhöz oda írtam az órán tanult elemzéseket, szinten kis rövid mondatokban, alá húztam a fontosabb részeket és ennyi. Így is sok meg fog ragadni, főleg akkor segít, ha kicsit is inkább fotografikus memoriad van.

Angolból meg tényleg a leghulyebbeknek is adtak pontokat nálunk sima “yes, no” és pár mondatért.

Másban sajnos nem tudok segíteni, mert én ezeken kívül már csak emelteztem.

2018. jún. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

Szia! Egyáltalán nem rosszindulatból, de egy pár jótanácsot azért leírnék, ugyanis nagyon sok dolgon amiről írtál, közvetve vagy közvetlenül túlestem már. Ha megfogadod megfogadod, ha nem akkor meg nem. A saját hibájából tanul mindenki a legjobban végülis.


1, Az érettségi nem embertelen. Közel sem. Elmondom neked mi az embertelen. Felvesznek egyetemre, van félévente 6-7 tantárgyad amire kis túlzással külön-külön kell annyit tanulni, mint az egész érettségire összesen, pedig én kettőből is emelteztem. Nem 5 évente, nem év végén, hanem MINDEN FÉLÉV VÉGÉN vizsgázol ebből a 6-7 tantárgyból, szóban vagy írásban. Ha ez nem lenne elég, akkor olyan finomságokkal is megkínálnak majd, hogy minimumkérdések, beugrók, zárthelyik, beadandók, szigorlatok, stb. Például a minimumkérdéseket úgy képzeld el, hogy megírod a történelem érettségit, utána leraknak eléd egy lapot, amin 5 fogalom szerepel. Ha abból az 5-ből nem tudsz minimum 3-at hibátlanra, akkor nem javítják ki az érettségidet, automatikusan elégtelen. Na milyen? :) Ez még csak a kezdet. Képzeld el, hogy suliba jársz, írod a dolgozatokat, amiknek év végén mondjuk történelemből 3,4 az átlaga. A tanárod erre azt mondja neked, hogy sajnálom, de 3,5 alatt van az átlagod, nem mehetsz el érettségizni, majd jövőre. Ez simán megtörténhet egy egyetemen, gyakorlaton össze kell szedned X pontot, hogy aláírást kapj és el tudj menni vizsgázni. A legjobb rész még mindig hátravan. Itt már nem úgy vannak a dolgok mint középsuliban, hogy otthon laksz, anyu elkészíti a kaját mire hazamész, stb. Másik városban laksz, albérletben, tandíjat fizetsz, tehát dolgoznod kell. Főznöd kell magadra. Ha valami problémád lesz az iskolában nem lesz ott az osztályfőnök, hogy elintézze, mindent magadnak kell megcsinálnod. Magadnak kell beosztani az idődet. MINDENT magadnak kell elintézned. Minden félév végén 6-7 tantárgyra felkészülni (ja, a kettes 60%-nál kezdődik) úgy, hogy mellette még dolgozni kell, albérletet kell fizetni, tandíjat kell fizetni, tanárokkal kell levelezni, beadandókat kell írni, zárthelyikre kell készülni, minimumkérdéseket kell tanulni, főzni/mosni/vasalni kell magadra, na az az embertelen. Nem az, hogy 80 tételt meg kell tanulni magyarra meg történelemre, aminek a fele olyan, hogy vagy alapból tudod vagy kinézed az atlaszból. Azt akarom ezzel mondani, hogy semmi okod nincs arra, hogy siránkozz. Akár dolgozni fogsz, akár továbbtanulni, ettől csak rosszabb lesz.


2, A lázadó felfogásodat előbb utóbb le fogják törni, hacsak nem szabadulsz meg tőle magadtól. Jobb, ha magadtól szabadulsz meg tőle, mert amikor majd egy munkahelyen nyomod ezt, hogy csakazértis az ellenkezőjét csinálod annak amit kérnek, akkor majd azt fogják neked mondani, hogy köszönjük szépen a részvételt, pakolj össze és akkor holnap nem kell már jönni és az nem biztos, hogy olyan kellemes lesz. A jövőre nézve sem.


3, A fociból nem fogsz megélni. Ha megélnél belőle akkor már most is meg tudnál. Haverom érettségi előtt már 200-at keresett NBIII-ban, mégis volt annyi esze, hogy inkább suliba ment az idióta foci helyett. Most keres 600-at mérnökként. Ha tovább focizott volna, akkor kereste volna a kis 200-300 ezer forintját kb. 35 éves koráig, és akkor utána mi lett volna? Hoppá... 35 éves vagyok, túl öreg ahhoz, hogy focizzak, semmi végzettségem nincs, mi legyen most? Rengeteg sportoló esik ebbe a hibába. Az a baj, hogy akkor már késő rájönni.

2018. jún. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%

#9: Nem kötelező egyetemre menni. Ezt TE vállaltad, a TE saját döntésed volt, úgyhogy nehogy már még mi sajnáljunk.

Igenis van, akinek nehezen megy a tanulás, és nem mindenki rendelkezik azonos képességekkel, talán nem magadból kéne kiindulnod. Oké, neked megy, és kit érdekel rajtad kívűl?

2018. jún. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!