Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az Information...

Mi a különbség az Information Technology és az Information Systems között? (IT vs IS)

Figyelt kérdés

Már egy ideje olvasgatok a kettő iránt de nem nagyon találtam konkrétumot. Valahol azt olvastam, hogy a kettő szinte majdnem ugyan az, mert a különbség annyira elemésztő, mint az informatika és a számítástechnika kifejezesek között, szóval majdhogynem egynek tekintik a kettőt.


Mennyire más ha valaki ebből, valaki abból diplomázik? Több helyen is olvastam, hogy ez sokaknak nem tiszta, mert vannak olyan egyetemek ahol egyszerre mindkét szakot lehet tanulni, de lényegében ugyan az lenne, akkor miért lenne külön választva?



2018. jún. 15. 17:23
 1/3 A kérdező kommentje:

Illetve hogy az IS-ben több a programozás, webfejlesztés, mobil app, software.

Az IT meg inkább ilyen hálózat, networking meg hasonlók?

Nem tudom mennyire valós ez az infó, mert csak egy videóban hallottam egy noname amerikai hobbi videóstól.

2018. jún. 15. 17:28
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmi, csak mar minden szar nevet kitalalnak. Mint pl. DevOps, attol is herotom van mar.
2018. jún. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ez nagyon jó leírja.

Ha nem tudnál angolul, röviden én úgy mondanám, hogy tegyük fel van egy CT vizsgálat a kórházban, ekkor az IT-hez tartozik a kép megjelenítése, gombnyomásra a vizsgálat elindítása, az IS-hez pedig az egész folyamat, a gép bekapcsolása, eredmény átküldés, energiaellátás. A különbség pont az, ami a két szó között különbség van. A technológia és a rendszer nem ugyan az, a rendszernek része a felhasznált technológia, de még sok más is, ami az egész rendszer üzemeltetéséhez szükséges.


A gyakorlatban a képzéseknél ez talán azt jelentheti, hogy az IT a létrehozásra, alkalmazásra tanít, az IS meg üzemeltetésre. Pl. nálunk van szoftvertechnikák nevű tárgy, ami a szoftverek tervezésénél felhasználható mintákat mutatja be, meg egy információs rendszerek üzemeltetése, ami a szerverek kezelését, fizikai elhelyezését mutatja be. De ha látsz két ilyen címszóval képzést, akkor nézd meg pontosan a programjukat.

2018. júl. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!