Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire kell féljek az...

Mennyire kell féljek az egyetemtől, ha nincs semmi programozási tudásom?

Figyelt kérdés

Előtte 2 évig tanultam gazdaságinformatikát, amiből teljesen kítűnő voltam végig. Én voltam mindig az osztály legjobbja, bár ezt mint tudjuk nem mindig számít gyakorlatban.

Viszont ebben a szakban nulla volt a programozás.

Felvettek BSc-re, és az első évnek a háromnegyede gyakorlatilag szinte csak programozásból fog állni.

Megpróbálkoztam megbarátkozni vele itthon ilyen oktató videók segítségével, és addig eljutottam hogy úgy-ahogy bele látok a logikájába, és tudom a kódokat értelmezni, tehát nem teljesen idegen.

Pár hónapja volt lehetőségem beülni egy órára, webfejlesztés. Ott magával is ragadott az egész és a html, majd csináltunk pár ilyen alap/bevezető dolgot. (Csak egy számológépet, szóval semmi extra.)

De ha leültetnének egy gép elé, akkor valószínű segítség nélkül neki se tudnék ugrani semminek. (Vagy ez amúgy sem elvárás, hogy a kódokat fejből tudjuk? Mert a tanár is papírról írta át..:D)


Szerintetek mennyire könnyen/nehezen teljesíthető az első év, ha figyelembe vesszük az eddig leírtakat, meg úgy általában? Azt mondják az első év a legnehezebb. Vér izzasztó, vagy kis odafigyeléssel és szorgalommal teljesíthető? Hisz az alapszakot általában a legalapoktól szokták tanítani.

Illetve mennyire nehéz a matek? Ha valaki átlagos volt belőle, akkor hasonló várható most is?


Hozzáértők segítségét/válaszát várom leginkább, de mások is írhatnak ha normális a közölnivalójuk, köszönöm :)



2018. jún. 17. 01:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Sokat segítene, ha írnál konkrét szakot (meg egyetemet), erre így nem lehet válaszolni. Amúgy honnan tudod, hogy felvettek, ha még nem hirdették ki a ponthatárokat? Vagy passzívon voltál eddig?
2018. jún. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem magyar egyetem, nem Magyarország. Tegnap tudtam meg hogy felvettek, de a jegyeim alapján már vagy 3 hónapja tudni lehetett.


Leginkább arra érdekelne a válasz, hogy mennyire nehéz a nulláról beilleszkedni, ha még nem programoztál? Tudom így nem tudjuk besorolni az egyetem nehézségi szintjét, mert nyilván nem ismeritek, de úgy általában lehet esetleg rá válaszolni?

2018. jún. 17. 02:16
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

A 0áról a legjobb beilleszkedni;)

De miért hagytad abba a Gazd infót?

Mondjuk az nekem se tetszik annyira.

De egyébként a legjobban a programozás ami közel áll. Én imádok újakat tanulni, nem okozna gondot a beilleszkedés, de ez nyilván ember függő.

2018. jún. 17. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Most a külföldi lehetőség miatt írod ezt (hogy szeretnél elhatározást hozni), vagy most kitaláltad wz út közepén hogy Programozó leszel?
2018. jún. 17. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

"A tanár is papírról írja"

Annak sok oka lehet.

Egyébként meg csak az számít hogy a feladatot meg tudod e oldani vagy sem.

2018. jún. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Irány az udemy.com, elköltesz kb. 200 dollárt, és végigdarálsz négy-öt programozás-tanfolyamot. Van pár ingyenes is. Programozó nem leszel tőle, de legalább nem teszed a farkad véletlenül a floppymeghajtóba. Tapasztalatom szerint ez már sokaknak elég a diplomához.
2018. jún. 17. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Így van ahogy az utolsó mondja, csak nem kell hozzá ilyen sok pénz.


Várd meg amíg a Udemy-n leárazás van (kb minden második héten), vegyél 3000 forintért egy Java mesterkurzust, és ess neki! Csináld szorgalmasan nézés közben. Imtiaz Ahmad kurzusai például nagyon jók és könnyen érthetőek.

2018. jún. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem hagytam abba a gazdinfót. Ez csak egy két éves tanfolyam volt. Kicsit nehéz elmagyarázni az itteni oktatást, de olyan mintha érettségi szinten tanulnál egyetemi körülmények között.


Ez nem egy hirtelen elhatározás. Informatikán kívűl nem értek semmihez, szóval már középsuli előtt eldőlt, hogy ezen az úton fogok elindulni. És gazdinfón el is dőlt, hogy érdemes lenne maradni és folytatni egyetemen. Az informatikán belül már nagyon sok mindenben volt részem, kivéve a programozásban, viszont nagyon érdekel a dolog mert itthon már elkezdtem az alapokat, és alig várom hogy egyetemen folytathassam.

És itt élek külföldön, ide jártam iskolába már átalános végétől kezdve.

Szeptembertől pedig kezdődik az egyetem, szóval szorítsatok 🤗


Majd megnézem azokat tanfolyamokat is. Köszi az eddigi válaszokat, jöhetnek még.

2018. jún. 17. 09:42
 9/13 A kérdező kommentje:
Őhm.. Miért tenném a farkam a floppymeghajtóba? :D
2018. jún. 17. 09:45
 10/13 anonim ***** válasza:
20%
Azért, mert feltételeztem, hogy tényleg totálisan és kétségbeejtően hülye vagy a szakmához. Igaz, ma már nincs floppymeghajtó, de nem azért, mert elavult, hanem mert túl sokan tették bele a farkukat.
2018. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!