Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy "szélsőséges" embernek...

Egy "szélsőséges" embernek nehézséget okoz a szociális élet az egyetemen?

Figyelt kérdés

Igazából arról van szó,hogy keresztény vagyok és a keresztény értékek nem igazán illenek össze az egyetemi szokásokkal.


Gondolok itt bulizásra,szexre stb...(nem vagyok még egyetemista ,de elég sok embertől azt hallom vissza,hogy az egyetem 80%-a bulizik és a szex terén is sokkal "nyitottabbak" a hallgatók,emellett előszeretettel isznak a kollégiumokban)


Szóval,ha egy kortyot nem fogok inni és nem fogok eljárni bulizni akkor ezek nagyon megfogják nehezíteni a kollégiumi illetve hallgatói életemet?



2018. jún. 17. 22:46
 1/10 Roflkopter ***** válasza:
89%
Kollégiumit lehet (kivéve ha nem zavar h időnként részegek körülötted az emberek) , de hallgatóit nem igazán, egyszerűen olyanokkal kell barátkoznod, akiknek szintén nem életük a buli.
2018. jún. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.Remelem azért kitudok fogni olyan kolit,ahol ez azert nem igaz.


Várom a további válaszokat.

2018. jún. 17. 23:19
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez az adott társaságtól függ. Ha szinte mindenki jár, akkor annyiban nehezíti meg, hogy te valószinűleg nem fogsz tudni nagyon közeli kapcsolatba kerülni velük, hiszen kimaradsz egy csomó dologból. De nálunk senki nem cseszegeti ezért a másikat,úgyh ilyen gondod nem hiszem, hogy lesz. A kollégiumban nálunk nincs ilyen részegeskedés/ buli is csak kijelölt helyeken, reméljük te is valami ilyesmit fogsz ki. :D
2018. jún. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3:Ez megnyugtató volt olvasni,köszi :) De ha nem találnék ilyen kolit, akkor erősen elgondolkozok az albérleten..
2018. jún. 17. 23:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"szex terén is sokkal "nyitottabbak" a hallgatók"

Mármint természetes szexuális életet élnek mint egészséges felnőtt emberek.


Mem értem, erre milyen választ vársz, te is tudod, hogy szélsőséges, midnenki más száma is nyilvánvaló lesz.

2018. jún. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A hited a magánügyed, senkinek semmi köze hozzá.

Nézd, nyilván az egyetemen millió meg egy lehetőséged lesz mindenre, kérdés, hogy miben vagy benne, és miben nem. Én sem iszom alkoholt, mégis részt vettem a gólyatáborban is, amikor elmondtam, hogy nem iszom, a kutya nem foglalkozott velem. Egyetemen belül ugyanez... nem igazán érdekelnek a bulik, szűkebb baráti társasággal beülünk valahová beszélgetni, és mindenki iszik azt, amit szeretne.

És igen, a szex terén sokkal nyitottabbak, de ne aggódj, nem előtted fogják csinálni, illetve ahogyan elég gyorsan elterjed az emberről, hogy könnyen kapható, ugyanúgy elterjed róla az is, hogy nem érdemes nála próbálkozni egyéjszakás kalandokkal.

Az egyetemi életedet semmiben nem fogja megnehezíteni, majd más társaságot keresel. A kollégiumit lehet, de ez főleg a szobatársaidtól fog függni.

2018. jún. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Nekem is volt hasonló felfogású kolis lakótársam, bár néha egy Somersbyt megivott velünk :) és semmiben sem volt kiközösítve, mindenki elfogadta úgy ahogy van. Ha amúgy minden rendben veled, és te is elfogadó vagy másokkal, akkor nem lehet ebből hátrányod.
2018. jún. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én se buliztam és fiúztam, nem kötelező... Nem is kell, hogy szociális életed legyen, ha nem akarod. Tanulni anélkül is lehet.

Én játszottam (netes szerepjátékot) és beszélgettem a többiekkel, volt egy összejövetelünk is, ami totál a programozásról szólt, buli nem volt közte...


A koli persze más, ott kirívóbb lesz, ha más vagy, de normális ember megérti, a többi pedig tehet egy szívességet.

2018. jún. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"A keresztény értékek nem igazán illenek össze az egyetemi szokásokkal."


Ez nettó téveszme.


"Gondolok itt bulizásra"


Nem kötelező bulizni, nekem se a kedvencem.


"Szexre"


Ez se kötelező, de nekem speciel erre szükségem volt, van és lesz. Barátnőm is volt mindig.


"Előszeretettel isznak a kollégiumokban"


Ez tényleg zavaró tud lenni. Mint annyi minden még egy koleszban (büdös a szobatársad, nem hagy aludni, hozzápiszkál a dolgaidhoz, folytassam...?) Ez nem kereszténység kérdése.


Miért nem keresel amúgy egy keresztény kolit? Van ilyen rengeteg.

2018. jún. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Jó látni,hogy az egyetemmel nem sok gond lesz :),ellenben a kollégiummal...Mindenesetre a keresztény koli valóban jó ötletnek tűnik,utána fogok ennek nézni.

2018. jún. 18. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!