Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha osztatlan tanárin a biológa...

Ha osztatlan tanárin a biológa mellé a kémiát választom, akkor mindkét szakot egyformán fogom tanulni, vagy a biosz lesz a fő szak?

Figyelt kérdés

2018. jún. 18. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyformán, kétszakos tanárképzés van. Az a minoros hülyeség már elmúlt.
2018. jún. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De például néztem a tematikát, és a biológia-kémia tanárinál egy kémiás tárgyat sem láttam... :O
2018. jún. 18. 22:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rosszul nézted! Csak nem nem gondolod, hogy biológia-kémiánál nincs kémia?!
2018. jún. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Melyik iskola? hátha tudunk segíteni.


Egyébként nem egyenlő arányban fogod tanulni. Amelyik szaktárgyból szakdolgozatot írsz, abból kevesebb tárgyat kell teljesítened a szakdolgozatért kapott kreditek számával arányosan, tehát a másik szakból, amelyikből nem szakdolgozol, abból annyi kreditértékben több tárgyat kell felvenned. Így lesz 2-3 tárgynyi eltérés benne, de a krediteket kénytelenek összhangba hozni, mivel ez a diploma feltétele. De közel azonos lesz, bár jobb tudni a szakdolis részét is.

Igazából a kétszakos tanárképzés 3 részre osztható. Van a két szaktudományi rész, és van a pedagógia-pszichológia (röviden pepszi) rész. A szaktudományit próbálják egyenlőre kihozni, de a pepsziket nem. Tervezik, hogy egyenlő arányban legyen 33-33-33%-ban, meglátjuk mi lesz belőle. Igazából most fognak jönni az első iskolába kiengedett teljes rendszert kijárt hallgatók, és most derül majd ki, hogy volt-e haszna vagy sem a rendszernek.



De gondolom a minor szakra gondoltál a kérdés felvetésnél, ugyanis régebben volt egy ilyen 50 kredites bohózat a bsc képzésnél, utána fordítottak msc képzésen, és akkor ami eddig 50 kreditként volt, az lett a főtárgy, a másik pedig a minor. Kicsit jobban ellehetett mélyülni a szaktudományban, de amúgy tanárképzés szempontjából nem sok értelme volt.

2018. jún. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó nem tudom, honnan vette ezt az információt.

5. évben (én éppen most) abszolválunk a tárgyakból,most jön az egyéves gyakorlat,mindkét szakon ugyanannyi kreditnyi tárgyat hallgattunk. Annak, hogy melyik szakomból írom a szakdogám, semmi relevanciája nincs ebből a szempontból.

2018. jún. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!