Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az angol szóbeli érettségi...

Az angol szóbeli érettségi menete?

Figyelt kérdés

Bemegyek, köszönök, "Good morning vagy afternoonnal", húzok egy tételt és onnan már adja minden magát?

Illetve ha pl nem értem azt amit a tanár mond, akkor mondjam azt hogy "I dont understand", hogy ne nézzünk egymásra 1percig csendben?


Nulla készüléssel (még csak a tételeket sem néztem meg) le lehet rakni az angolt? (Szerintem nem olyan rossz az angolom, de a szókincsemmel lehet baj)



2018. jún. 20. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Köszönés után lesz egy kis bemelegítő beszélgetés, pár személyes kérdés. Utána pedig végigmentek a feladatokon, ha valamit nem értesz, mondd, hogy nyugodtan nem érted, de ha ez közép szóbeli, akkor ne aggódj, mert az borzasztóan egyszerű.
2018. jún. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az elején van egy kis bemelegítő társalgás, kérdeznek néhány dolgot. Ilyen egyszerű, tipikus kérdések, hogy pl. Hogy érzed magad? ,Nagyon izgulsz-e?, Mikor keltél?, Jól aludtál-e?, Mivel érkeztél?, Mit fogsz csinálni a vizsga után? Ettél-e valamit? Sokat kellett várnod? stb., tőlem ilyeneket kérdeztek közép és emelt szóbelin is. Utána pedig jönnek a feladatok kihúzod a tételt és kapsz egy kis időt, hogy elolvasd és gyorsan megértsd, átgondold, hogy mi a feladat, mit akarsz mondani és utána kezdődik. Gondolom tudod, hogy milyen feladatok vannak. Ugye van egy ilyen társalgós feladat, ahol beszélgetni kell egy adott témáról. Van szituáció pl. elmész orvoshoz és el kell mondanod a panaszaidat, időpontot kell egyeztetni vagy ugyanúgy pl. fodrásznál vagy panaszt kell tenned egy üzletben, utána kell kérdezni egy állásajánlatnak stb. Valamint van egy kifejtős feladat is, hogy kapsz egy témát (esetleg képpel együtt) és akkor annak kapcsán kell beszélned, de ehhez is szoktak adni szempontokat, amik segítenek. Ha valamit nem hallottál, nem értettél, akkor nyugodtan meg is kérdezheted és akkor elismétli neked a vizsgáztató tanár. Ha pedig elakadsz, hirtelen nem jut eszedbe semmi, akkor szoktak feltenni segítő kérdéseket.
2018. jún. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szóval ha pl kérdez a vizsgáztató valamit: "What do you think about .......? (a pontozott részt nem értem)

Akkor hogy ne nézzük egymást csendben 1percig, kérdezzek vissza, hogy "About what? I dont understand it" ?

2018. jún. 20. 15:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és segíteni fog, körül fogja írni. De érteni fogod, nyugi.
2018. jún. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

És ha pl "gonna"-t mondok "going to" helyett azt rossz szemmel nézik? (A sorozatok miatt megszoktam)

2018. jún. 20. 17:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán díjazzák a szlenget.
2018. jún. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ismered a 'going to'-t, akkor azt mondd.
2018. jún. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!