Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarországon is hitelesíteni...

Magyarországon is hitelesíteni kell a diplomát?

Figyelt kérdés

Nem Mo-n élek, de viszont oda megyek továbbtanulni.

Elvégeztem a középiskolát, és főiskolára megyek tovább.

Kikaptuk diplomaosztón a diplomát és a középiskolás bizonyítványt.

Ez a diploma csak egy papír, hogy elvégeztem, és letettem az érettségit, de a hitelesítés átszámolva kb 1000 forint, amit közjegyző végez. Amit kiad papírt az pedig olyan, mint az originális diploma.


Be akarom küldeni Mo-ra a dokumentumaimat, csak nem tudom, hogy hitelesíteni kell-e, vagy így is jó.

Hogy van ez?


2018. jún. 20. 17:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Gondolom Romániában élsz, ha jól tudod, ott neveznek mindenféle hivatalos papírt diplomának. Sajnos a választ nem tudom a kérdésedre. Azt tudom elmondani, hogy Magyarországon diplomának csak a felsőfokú végzettséget igazoló dokumentumot nevezzük, középiskola végén két papírt kapunk, egy középiskolai bizonyítványt és egy érettségi bizonyítványt. Nem tudom, hogy a te diplomád mit tartalmaz. Ebben vannak feltüntetve az érettségi eredményeid? Akkor valószínűleg ez kell Mo.-n is, de nem hiszem, hogy lenne ilyen közjegyző általi hitelesítés, ellenben lehet, hogy más módon kell honosítani a végzettségedet. Sajnos, fogalmam sincs, hogy mi a teendőt. Azt tudom javasolni, hogy próbálj meg a felvi.hu-n szétnézni, hogy nincsen-e valamilyen tájékoztató külhoni magyaroknak. Illetve próbálj meg megkérdezni olyan ismerősöket, akik már továbbtanulnak Mo.-n.

2018. jún. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az Oktatási Hivatalnál érdeklődj, ott tudják, mi a teendő.
2018. jún. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!