Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet-e gyereket vállalni...

Lehet-e gyereket vállalni orvosi egyetem végzése alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Úgy tudom az orvosnak tanulás második fele a gyakorlatban teljesül, és az lenne a kérdésem hogy ez idő alatt lehetséges-e a gyerekvállalás, és ugye gyerekkel is be lehet fejezni a tanulmányokat? A válaszaitokat nagyon szépen köszönöm!

2018. jún. 21. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Volt már rá precedens, nem egy, nem kettő, ettől függetlenül nyilván nem könnyíted meg a dolgod vele (egyik területen se). Plusz, ne keverjük össze a rezidensképzéssel... attól, hogy a képzés második fele inkább gyakorlatorientált, nem jelenti azt, hogy ne töltenél fél- vagy teljes napokat a suliban, és otthon még ne kellene rengeteget tanulnod.
2018. jún. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
Nem. Sőt még ha orvos leszel akkor sem ajánlom. Orvosi letkent eléggé el van hanyagolva a család.
2018. jún. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Lehetni lehet maximum a nagyon nehéz képzés erősségét fogod növelni vele lehetetlen szintre.
2018. jún. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Lehet vállalni, nekünk az évfolyamunkon van 1-2 példa rá, de ők is úgy oldották meg, hogy kihagytak legalább fél szemesztert, így majd kicsivel később fejezik be (ami a legkisebb gond ilyen helyzetben). Egyébként minden tiszteletem az övék, mert nagyon- de nagyon nehéz lehet, úgy hogy se az egyetemet se a gyermeket ne hanyagolják el, és szerintem mindenképpen jó, ha emellett nem kell ingázniuk, tehát viszonylag közel laknak a klinikákhoz mondjuk ahova menniük kell, plusz ha kiegyensúlyozott kapcsolatban vannak, támogató családi háttérrel. Gondolom ennél még nehezebb körülmények közt is meg lehet oldani, de én ahhoz már nagyon kevés lennék. Én beszéltem velük, miért döntöttek így, és abszolút érthető, mert mind az egyetem alatt, a rezidensképzés közben, mind utána jár hátrányokkal (vagy nehézségekkel) is a gyerekvállalás, szóval jól át kell gondolni a személyes szempontokat.
2018. jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Jelenleg itthon vagyok a babánkkal. Augusztusban lesz egy éves, és szeptembertől visszamegyek az egyetemre. Édesanyám nyugdíjas, felajánlotta a segítségét, ezt fogjuk igénybe venni. Bölcsődét találni nem annyira könnyű, meg egyébként is szívesebben bízom anyukámra a picit. Nagyon szeretik egymást.

Nyilván ősszel több tapasztalattal szolgálhatok majd, mert akkor tudom megmondani, milyen gyermek mellett tanulni. De ettől függetlenül most is nagyon szívesen segítek, ha kérdésed van!

2018. jún. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Az orvosi nem azoknak való, akik a húszas éveikben akarnak házasodni és gyerekeket szülni. Ettől függetlenül meg lehet próbálni, de utána nehogy összeomoljon az ember élete.
2018. jún. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hogy pontosítsak olyan 28-29 évesen szeretnék ezt megvalósítani, ha ez változtat valamin.
2018. jún. 22. 10:17
 8/9 anonim ***** válasza:

A szülők (leendő nagyszülők) mennyire támogatnának ebben?

Ismerősöm csinálta így, de amíg tanult, a gyerekeket szinte a nagyszülők nevelték.

2018. jún. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A támogatás a lehető legnagyobb lenne, mivel én külföldi vagyok és nálunk a család az első és akármikor segítenek.
2018. jún. 23. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!