Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi esélyem van a bejutásra?

Mennyi esélyem van a bejutásra?

Figyelt kérdés
A központi ponthatár az idén 400. Nekem számitásaim szerint 404 lett.92-en jelentkeztek első helyen, plussz második helyen 85kb.100 embert vesznek fel. Szerintetek van esélyem a bejutásra? Először is az első helyet bejelölteket veszik figyelembe, vagy tök mindegy, hanyadik helyként jelölte az illető, ha több pontja van mint nekem?
2018. jún. 23. 00:22
 1/2 anonim ***** válasza:
16%
Teljesen irreleváns az egyetem számára, hogy hanyadik helyre jelölték be a szakot. Ők a (adataid alapján) 177 jelentkezőből felveszik a 100 legmagasabb pontszámút (ha tényleg 100 a férőhely) és az utolsóé lesz a ponthatár. Aztán a jelentkező majd szeptemberben oda iratkozik be, ahova a törvények szerint mennie kell.
2018. jún. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
81%

Az elsőt annyiban egészítené meg ki, hogy a sorrend egyetlen dologban releváns.

Azok, akik màsodik helyen jelölték meg, csak akkor számítanak, ha az általuk első helyen megjelölt helyre nem veszik fel őket.

Viszont onnantól kezdve lényegtelen, hogy ki hányadik helyen jelölte be az iskolát, csak a pontszám számít (ahogy az első is írta).

2018. jún. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!