Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szociálpedagógia szak? Tapaszt...

Szociálpedagógia szak? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és a Szociálpedagógia szakra tervezek menni. 8 osztályos gimnáziumban vagyok még, és a kedvenc tantárgyaim, a rajz (tehetségem van a rajzoláshoz), történelem, biológia, földrajz, irodalom. Kérdéseim:


-Ezek a tantárgyak amiket felsoroltam, elég lenne ehhez a szakhoz?


- Milyen tantárgyak kellenek ehhez a szakhoz, amiket jobban kell tudni?


-Tapasztalatok?


-Nők, vagy férfiak vannak többen ezen a szakon, vagy arányosan vagytok(/voltatok)?


-Milyen sűrűn voltak az óráid?


EZT A KÉRDÉST MÉG A "SZEXUALITÁS" PONT ALATT IS MEGTALÁLOD!


Köszönöm a válaszokat!! :)



2018. jún. 23. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
24%
Ezt a szakot csak rendes tanári vagy tanítói szak mellé van értelme szerintem elvégezni, így először annak ess neki.
2018. jún. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, most végeztem el az első évet a Pázmányon:) A felvételihez kell egy emelt szintű érettségi, ez lehet magyarból, töriből, irodalomból, idegen nyelvből vagy társadalomismeretből. Igazából mindegy, hogy melyik tárgyból fogsz emeltezni, bár a történelmet azért nem árt tudni, egyes tárgyaknál megkönnyíti a dolgod. Az első félévben pszichológiai, pedagógiai, társadalomismereti alapozás van, és ahogy haladunk előre a képzésen, úgy lesz egyre több konkrétan szociálpedagógiai szakmai tárgy. Lányok többen vannak, az évfolyamunkon a 40 főből csak öt a fiú. Az órákat általában fel lehet úgy venni, hogy egy nap kimaradjon a héten.

Én alapvetően szeretek idejárni, az oktatók többsége jó szakember, akiktől sokat lehet tanulni. Bár vannak kevésbé kedvelhetőek is, azt hiszem ez minden egyetemen így van.

2018. jún. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :)
2018. jún. 24. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!