Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki gyengébb képességű, rossz tanuló, a gimnáziumot és az egyetemet végigszenvedte, de végül sikerült elhelyezkedni a diplomájával?

Figyelt kérdés
Trollmágnes krédés, de reménykedek, hogy jön pozitív válasz is, ha egyáltalán lesz válasz...

2018. jún. 23. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Ha valaki rossz tanuló, akkor túl jó diplomát nem szerezhetett, így elég nehéz az elhelyezkedés, de persze lehetséges.
2018. jún. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem én, hanem az egyik rokonom, végig 2-es tanuló volt mindenhol, szakmunkás bizonyítványt szerzett csak, később estin leérettségizett, majd főiskolára is járt, lediplomázott, informatikus lett, jelenleg kritikus infrastruktúrákat üzemeltet és 1 millió körüli a nettó fizetése.
2018. jún. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért az nagy különbség, hogy valaki azért volt rossz tanuló, mert lusta/abszolút nem érdekelte az egész vagy pedig azért, mert egyszerűen a képességei nem voltak sosem "megfelelőek".


Olyan ismerősöm van elég sok, akik tizen-huszon x éves korukig lazultak és mindennel pl. csajozás/pasizás, bulik stb. foglalkoztak csak a tanulmányaikkal nem, majd egyszer csak észbe kaptak, összeszedték magukat és elkezdtek tanulni, gyakorolni és ennek meg is lett az eredménye. Ilyen szerintem van elég sok, mert tini vagy fiatal korban az ember még nem feltétlenül elég érett, céltudatos, komoly stb., hogy felmérje mi a fontos.


Viszont olyat nem ismerek, aki tényleg gyengébb képességű és nehezebben megy neki a tanulás, de végül mégis sikerült neki minden. Nem mondom, hogy lehetetlen, mert biztosan van rá példa és az is tuti, hogy mindenféle plusz órával, fejlesztésekkel, segítséggel lehet fejlődni, viszont szerintem azért csodára nem lehet számítani.

2018. jún. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Én szakközép iskolában tanultam, de otthon szerintem egyszer ha készültem bármire is, órán mindig jegyzeteltem, néha figyeltem, de többség játszottam a telefonomon. Erős közepesnek mondtam volna magam, kb. 11.-ben jöttem rá, hogy jó lenne tovább tanulni, így csináltam egy középfokú nyelvvizsgát, előrehozott érettségiket(angol, infó). Az érettségim elég siralmas lett, de felvettek gépészmérnökire, aztán első félév után passziváltam (főbb tárgyak nem lettek meg, matek1, statika) szaktársi tanácsra a kiiratkozás helyett. A külföldi 8 általánost igénylő munka gatyába rázott, így szeptemberben újra nekikezdtem ahol ott hagytam. Volt amire sokat készültem, volt amikre több időt szántam a puska elkészítésére, mintha tanultam volna rá, ha nem puskáztam volna még lehet, hogy csak idén végeznék, így is 9 félév alatt telejsítettem. Az államvizsgám szintén siralmas lett így csoda, hogy MSc-re éppenhogy bekerültem. Viszont ez már egyszerűbb, könnyebb és ezt nem úgy fogom abszolválni ahogyan a BSc-t, jó lenne a minimum négyes.

Ha megvan az MSc, jövő év második felénél már szeretnék a szakmámban dolgozni, mert jobban szeretem, mint az erőáramú villamos tervezést.(itt a környéken nem igen van lehetőségem szakmában dolgozni, úgyhogy Budapest lesz a választás ahol heti 20 hirdetést minimum felraknak.

Azért az érdekelne, hogy milyen szakra gondolsz, mert az én esetemben mindig lesz lehetőség, így már van egy teljesen biztos alapom.

2018. jún. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Persze hát rakat olyan embert láttam lediplomázni akik síkhülyék, csak szorgalmasak voltak.
2018. jún. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
#5:Én is.
2018. szept. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Általánosban bukdácsoltam, középsuliban mindenki butázott végül egyetemre mentem, de nem fejeztem be, mert kaptam közbe munkát, informatikus lettem én is.
2019. dec. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Ja és elsőben majdnem megbuktam, mert sehogy se ment az olvasás.
2019. dec. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Egyesnek üzenem, hogy ma már bele se irják a diplomába a jegyet, hanem külön csatolják, amit sose kérnek munkahelyeken... Ennyire nem számit hanyasra végeztél.
2019. dec. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt hittem benne vannak a jegyek is, vagy legalább az, hogy milyen lett az államvizsga eredménye.

Akkor nem csodálkozom egyes mérnökök képességein - akikkel találkoztam a munkahelyemen-, miért olyanok, amilyenek.

2020. okt. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!