Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire számít a specializáci...

Mennyire számít a specializáció? (Mérnökinformatikus szak)

Figyelt kérdés
Első éves levelezős mérnökinformatikus hallgató vagyok, és arra lennék kíváncsi hogy mennyire számít hogy ki mire specializálódik az egyetemen. Nekem két lehetséges opció jött szóba: - Hálózat és rendszermérnök, vagy Szoftverfejlesztő. Az lenne a kérdésem hogy ha pl a hálózat és rendszermérnököt választom, akkor diplomaszerzés után mennyi mennyi esélyem lenne szoftvermérnöki állást megpályázni, illetve fordítva... Van esetleg valakinek személyes tapasztalata? Illetve szívesen fogadok tippeket, tanácsokat... Jelenleg az MH-nál dolgozom hivatásosként, híradó, informatika szakterületen... Ez mellett szerintetek célszerű lenne még valami civil gyakornoki helyet keresnem?

2018. jún. 27. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nagy az átjárás, mivel programozni úgyis otthon tanulsz meg. Válaszd a hálózati és rendszermérnököt, és tanulj meg mellette otthon programozni.
2018. jún. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Első nem tudja olyan jól. Nem olyan nagy az átjárás. A kettő teljesen különböző. Ezért érdekes a mérnökinformatika. 100 féle területet is lefed úgyhogy egyiknek nincs köze a másikhoz. Hálózaton nem nagyon fogtok programozni, max scriptek linuxban. Windows/Linux hálóadmin lesz, szerverek, hálózat kiépítés és ilyeneket fogsz tanulni. Nem igazán lesz programozás maximum annyi, mint az alapozó tárgyaknál. Szoftverfejlesztőként már lesz több progod a specializációba.


Szóval a háló iránnyal nem igen tudsz szoftverfejlesztő lenni, kívétel, ha kened vágod a témát. A munkahelyre úgy is referenciával vennének fel programozónak illetve ott kapsz feladatokat amiket meg kell oldanod és ha jól teljesítessz akkor már van is munkád. Ha te szoftverfejlesztőként akarsz majd dolgozni akkor ne a háló irányba menj ilyen egyszerű.

2018. jún. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, ha hálózatos irányba mész egy cisco tanfolyam nem ártana mellette. Szoktak hírdetni egyetemen keresztül is ahol sokkal olcsóbban le tudod rakni és az a papír elég sokat ér a munkaerő piacon. Illetve rengeteg helyen cisco van. Az egyetemi anyagból ez meg kimarad. Főleg azért, mert elég drága a képzés és inkább fizess, hogy elmehess. ;). De ha az egyetemen keresztül hírdetnek és ezen a szakirányon vagy akkor jelentkezz, mert sokat fog érni.


Viszont általába akik hálózatos irányba mennek rendszergazdaként végzik különböző cégeknél iskolába. Kevés embernek jön össze nagy karrier ezzel a specialázicóval.

2018. jún. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Ismét csak azt tudom mondani: ha a hálózatos szakirányon végzel, még lehet belőled szoftverfejlesztő (nagyon is). A magyar egyetemek iszonyúan le vannak maradva, pont ezt tárgyaltam ki ma ebédnél egy barátommal, aki mérnökinformatikus és multinál big data vezető. A szoftverfejlesztők otthon tanulják meg a szakmát és a munkahelyen. Viszont a hálózatos -- szerintem -- egyrészt olyan tudást ad, ami egy csomó területen nagy elönyt jelenthet (cloud építés stb.) és otthon nehezebb megtanulni, mint a szoftverfejlesztést.
2018. jún. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!