Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az hogy lehet, hogy valaki 4...

Az hogy lehet, hogy valaki 4 évig sz@rik rá a tanulásra, aztán azzal menőzik, hogy csak egy négyese lett a többi pedig ötös?

Figyelt kérdés

Ki is emelte a gyerek, hogy ő csak piált 4 éven keresztül meg bulizott, sz@rt az iskolára, azt most meg mekkora jampi az ötöseivel...


Nem vagyok féltékeny, amúgy is jövőre fogok érettségizni, de gusztustalannak tartom, hogy még ki is emeli meg büszke rá,hogy ő aztán nem tanult csak bulizott, más meg 4 évig majd meg szakad a tanulásban, de mondjuk csak két ötöst ír, a többi meg mondjuk hármas - négyes neki...


Sokkal jobban tisztelem azokat, akik 4 évig kitartanak és ienis foglalkoznak vele, nemcsak az utolsó pillanatban kapkodnak...



2018. jún. 27. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Miért ne? Én nem buliztam végig a 4 évet, de a tanulásra én is szartam, itthon soha nem tanultam semmit, csak az érettségi előtt pár nappal, és nekem is jól sikerültek. Miért ne lehetne valaki büszke arra, hogy amiért másnak rengeteget kell tanulni, azt ő lazán eléri? Ez azt jelenti, hogy intelligens, jó a felfogóképessége, könnyen tanul.
2018. jún. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Nem tanulni kell, hanem tudni. :))
2018. jún. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi 80%-a kb szövegértés.

Egyébkent nem mindig úgy van ahogy azt mondják. Nekem pl egyetemen van egy csoporttársam aki mindíg kiemeli, hogy ő alig készül, max 1x átolvassa a diákat. Közben látom, hogy órákat tanul a könyvtárban, az előadásra már hozza a kidolgozott anyagot és az egészítgeti ki és tanulja hétről hétre. A vizsgaidőszakokat is végigtanulja és így természetesen mindenből ötös. Csak nem értem ezt miért "titkolja", itt inkább irigykedünk azokra akik ennyire motiváltak és szorgalmasak, eszünkbe nem jutna megszólni érte. A másik véglet az aki minden zh-ra 5x! megy végig az egész anyagon és folyamatosan hangoztatja, hogy ő már mennyi mindent tud. Ő mondjuk egy kicsit idegesítő de "megbocsájtjuk" neki mert minden szart kidolgoz és osztogatja mindenkinek, hogy tudjuk hogy ő mekkora koponya. De ennek igazából mi csak örülünk, így mindenki jól jár.

2018. jún. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Jaj, ilyen a mi egyetemünknön is van, nem is egy :D Mindig előadják,hogy ők egyszer olvasták el, leszarják a vizsgát és a végén ötös:D Ezekről szokott kiderűlni, hogy vagy negyedjére veszik fel a tárgyat, vagy egész szorgalmi időszakban tanultak.
2018. jún. 29. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mekem is bűzlik az egész. Vagy nagyon gyenge tanárai voltak, akik 0 tudással is átengedték, vagy kipuskázott mindent. De szerintem lerészegedéssel nem lehet felkészülni egy magyardolgozatra. Az érettséginél meg tényleg sok mindent újra kell tanulni, van akinek teljesen. Gondolok itt a magyar/töri szóbelikre. Pl egy fizika érettségit megnézem ki csinál meg IQ-ból emelt szinten...

És nem beszélve, hogy egyes egyetemeken sok ilyen szájhős az elején kihullik, mint a szemét.

2018. jún. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
22%

Egyébként velem pont ez volt. Látszólag nem tanultam semmit, bementem vizsgázni és kijöttem 97%-os eredménnyel. Akik meg hónapokon át magántanárral tanultak a hármasért, nekem estek hogy ez igazságtalanság.


Ahogyan fentebb írják, a trükk sokszor az, hogy valójában tanul a tag, csak nem veri nagydobra. Vagy korábbról / más tárgyakból olyan ismeretei vannak, hogy minimális erőfeszítessel teljesíteni tudja ezt is. De a tudás megszerzésének egyetlen módja jelenleg még a tanulás.

2018. jún. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!