Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az emberek a levelező...

Ha az emberek a levelező képzést el tudják végezni, ami ráadásul heti 4-5 nap munka, család mellett történik, akkor hogyan lehetséges, hogy a nappali képzéssel is képes valaki szenvedni?

Figyelt kérdés
Sokkal de sokkal több ideje van valakinek, ha nem kell dolgoznia, nem kell családot eltartania, akkor mi lehet az ok?
2018. jún. 29. 16:29
1 2
 1/18 Estádio de Felchút ***** válasza:
87%

Mert a levelező képzés esetén általában nagyobb a motiváció:

- ide többnyire nem a 18-22 évesek járnak, hanem az érettebb, 25 év felettiek

- többnyire önköltséges, magával baxik ki, ha nem tanul

- már benne dolgozik a szakmában, de kell neki a papír

- előrelépést, karrierváltást akar megalapozni a másod- harmaddiplomával


Ezzel szemben nappalin jellemzően államis, sok esetben tévelygő, vagy külső nyomásra jelentkezett nagyon fiatal, tapasztalatlan, kiforratlan emberkék vannak.

2018. jún. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%
Mert levelezőn tipikusan, hogy is mondjam, "egyszerűbb az anyag".
2018. jún. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
hát 2, elmondom neked, hogy nappalisokkal jártunk vizsgázni, pont ugyanazt írtuk, amit ők, a neptun-kódból ki se derült, milyen tagozatos írta a vizsgát..
2018. jún. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Estádio de Felchút ***** válasza:
90%

Második, ugyanaz a követelményrendszer, ugyanazt a diplomát kapja mindenki, függetlenül attól, hogy hogy milyen tagozatra járt.

És most elárulok még egy titkot, remélem, nem lesz sok(k) így egyszerre: az önköltséges hallgatókkal sem "kivételeznek", ugyanazt a vizsgát írják azok is, mint az állami ösztöndíjasok...

2018. jún. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

#2: nálunk a legtöbb tárgynál csak egy szombati vizsganap van, a többi hétköznap, a nappalisokkal együtt, ugyanaz a feladatsor.

Semmivel se könnyebb!

Sőt, nekik jóval több órájuk van. A szilárdságát annál pl volt, hogy a tanár 5 óra alatt adott le negyedéves anyagot! És együtt vizsgáztatni a nappalisokkal!

2018. jún. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

*5: szilárdságtannál


Átírta a telefon...

2018. jún. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Levelezőre ritkábban járnak fiatalok. Én a mestert levelezőn csinálom és én vagyok a második legfiatalabb a már majdnem 25 évemmel. :D Ráadásul nálunk elindították a nappali képzést és összevonták a levelezősökkel, ugyan az az anyag, ugyan azt a diplomát kapjuk. Viszont általában levelezős képzésnél nem mindig van házi vagy évközi zh, helyette ugyan azt a vizsgát számon kérik.
2018. jún. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%

Második vagyok, értem, hát tudjátok ezt az alapján írtam amit én hallottam róla, valamint hogy a munkaerőpiacon se támogatják annyira, mint a nappalis diplomát. :D

Nekünk pl. nem ajánlották az egyetemen, mindenféleképpen a nappalist erőltetnék.

De hiszek nektek, nem kell leszedni a fejem. :D

2018. jún. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Én magán nyelvtanárként dolgozom, és az évek során azt tapasztaltam, hogy azok a legszorgalmasabb diákok, akiknek be kell osztani az idejüket.
2018. jún. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
49%

8, ez sem így van

Én munkavállalóként is azt tapasztaltam, hogy többre becsülték, hogy munka mellett tanultam... Kétszer kellett állást keresnem, mindkétszer nappalisokkal pályáztam, és nekem jött össze.

Munkáltatóként is értékelem azt ilyen jelentkezőket.

2018. jún. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!