Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sikeres érettségi esetén is...

Sikeres érettségi esetén is jár támogatás?

Figyelt kérdés

Idén júniusban csináltam emelt angol érettségit (60% felett) és emellet van tavalyról (szeptember) nyelvvizsgám szintén angolból (B2), aminek még nem lehetett visszaigényelni az árát. A két vizsga egyenértékű, az érettségimre megkaphatom a támogatást?


"2018. január 1-jétől lehetőség van a sikeres nyelvvizsga nyelvvizsgadíjához, térítésköteles emelt szintű idegen nyelvből tett érettségi vizsga díjához, valamint honosított nyelvvizsga honosítási díjához támogatás igénylésére."


2018. júl. 2. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Az esetedben, az általad kimásolt feltétel alapján nincs lehetőség.

Nem 2018. január 1. után csináltad a fizetős nyelvvizsgát.

Az érettségid meg minden valószínűséggel ingyenes volt, szóval ez is kiesik.


Akkor lenne esélyed, ha az emelt érettségiért fizettél volna(javító lett volna).

2018. júl. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt az a kérdés, hogy az emelt angol érettségiért fizettél-e vagy sem. Ha még középiskolásként vagyis tanulói jogviszony alatt csináltad, ingyenesen, akkor nincsen mit visszatéríteni. Viszont, ha az érettségi után, utólag csináltad az emelt angolt (legyen az javító, kiegészítő vagy szintemelő, mindegy) és ki is kellett érte fizetned a vizsga díját, akkor úgy már vissza tudod igényelni az árát.


Viszont a nyelvvizsga díját az már szerintem nem tudod, mert még tavaly szeptemberben szerezted meg.

2018. júl. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szintemelő volt, fizettem érte. Köszi 😊
2018. júl. 3. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!