Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges 1 év alatt felkészü...

Lehetséges 1 év alatt felkészülni az emelt kémia és biosz érettségire?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves vagyok, idén érettségiztem, viszont nem arra a szakra jelentkeztem, ami tényleg érdekel...

Jövőre szeretném megpróbálni az emelt kémia, illetve az emelt biológia érettségit. A biológiát teljesíthetőnek érzem, viszont a kémiával már gondok vannak. Nem azt mondom, hogy a tudásom = a 0-val, de nem túl sok. Azért van szükségem erre a két érettségire, mert orvosnak szeretnék tanulni. Augusztustól járnék tanárhoz, és folyamatosan készülnék, tanulnék. Ez minden álmom. Orvos akarok lenni.

Van esetleg köztetek olyan, akk hasonló cipőben jár/járt? Tudnátok valamit tanácsolni? 1 év alatt fel lehet készülni?

Légyszi írjatok valamit, mert nagykn tanácstalan vagyok.



2018. júl. 4. 01:50
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

aki*

nagyon*

2018. júl. 4. 01:53
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Fel lehet készülni. (És egyébként orvosin ezeknél sokkal komolyabb tananyagokat kell elsajátítni kevesebb idő alatt, bár az emelt kémiás számolások tényleg nehezek)

Májusig rengeteg időd lesz rá. Esetleg a bioszt megpróbálhatnád már októberben. Szerintem arra bőven elég 2 hónap, de nézz bele az anyagba, és döntsd el te.

Sok sikert és kitartást hozzá!

2018. júl. 4. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen fel lehet, viszont akkor nagyon sokat kell tanulnod, a magántanár nagyon sokat fog segíteni !ha! jót találsz, ha ajánlhatom először az egyikre ((október)) aztán a másikra készülj, lehet úgy könnyebb lesz. Sok sikert.
2018. júl. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Én is hasonló helyzetben voltam. Minél hamarabb kezdd el a készülést, mert 1-2 hét is sokat jelenthet ilyen esetben. A nagyon jó magántanár elengedhetetlen, és ha időd engedi, előkészítőre is járj, mert ártani nem árt.

Én kémiából (nekem is az volt a gyengém) heti 2x2,5-3 órát jártam tanárhoz, bioszból heti 1x1,5 órát.

Egy év azért nem egy év, mert hát augusztustól májusig 9 hónap. Kémiából a számolások tényleg nehezek, de igazából feloszthatóak nagy témakörökre, és azon belül a többség már betanulható szisztémára épül. A szervetlent be kell seggelni, a szerves pedig egy idő után tényleg egymásra épül, és logikus lesz, ha megérted. Én amúgy az abszolút nulláról (ha lehet mondani mínuszokról :D) kezdtem, semmi érzékem nem volt hozzá, de a végére még én is rá tudtam érezni a dolgokra.

Nem lehetetlen, de szükséges hozzá 2 jó magántanár, és soksok szorgalom.

2018. júl. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Úristen mintha magamat hallanám tavaly... Én utolsó éven döntöttem el, hogy orvos szeretnék lenni ráadásul február környékén. Tudtam, hogy nem fog sikerülni elsőre, így nem volt meglepetés, hogy nem nyertem felvételt. Ahogy megírtam az összes érettségit 1-2nap pihi után már kezdtem is el csinálgatni az ötösöm lesz kémiából c. könyvet a legelső oldaltól. Eldöntöttem, hogy nyáron nincs buli, hanem felkészülök az októberi kémiára. Így is lett. 80%-os eredményt értem el, ami nekem bőven elég is. Most májusban pedig a bioszon is javítottam. A legeslegfontosabb, hogy tudd mit akarsz, és ne higgy senkinek, aki azt mondja, hogy ez nem fog menni. Sem tanárnak, sem barátnak, sem szülőnek. Engem is nagyon sokan próbáltak elbizonytalanítani. Volt egy két jóindulatú tanárom, aki biztosan állította, hogy engem soha az életben nem fognak felvenni. Bár még nem biztos,de elég valószínű, hogy tévedtek, mivel jóval a pesti ponthatárok felett vagyok és Debrecenbe szeretnék menni. Így azt tudom tanácsolni, hogy vedd elő a Villányis könyveket és szánj rá időt!! Mindenképp ajánlom, hogy kezdj el egy felkészítő tanfolyamot is, ami általában 2-3 hónapos. Nekem hasznosabb volt, mint egy magántanár és még a társaságot is szerettem.

Sok sikert kívánok és semmiképp ne keseredj el!! :)

2018. júl. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szintén egy tanév alatt készültem fel a két emeltre, és fel is vettek elsőre. Magántanárhoz csoportos órákra jártam, és mellette szabadidőmben sokat hozzátettem szorgalommal. Mert a lényegi rész ezen múlik. Úgy osztottam be az időmet, hogy hozzávetőleg két hónapom maradjon arra, hogy az elmúlt évek feladatsorait gyakoroljam. Ez igen fontos, hogy ne ott próbálj először kitölteni egy feladatlapot élesben. Ha van még kérdésed, nagyon szívesen segítek!
2018. júl. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én januártól kezdtem el tanulni a kémiát egyedül, végeredményileg 65%-ra sikeredett, szerencsére nekem ennyi elég az orvosihoz. :) Bőven elég 1 év mindkettőre, én amit ajánlani tudok, hogy ismételj, sokszor, és gyakorold az emelt érettségiket! Valamint emelt kémián a kísérlet 10 pont, érdemes megnézni a listát, de amúgy kidolgozva fent szoktak lenni a kísérletek, ezt érdemes megtanulni, mert nekem "ingyen" 10 pont volt.
2018. júl. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%
1 év?! Úristen, aki intenzív tanulás mellett maximum 2 hónap (az is csak a számolások miatt) alatt nem tud felkészülni az érettségire, az jobb is, ha nem megy orvosira... Nem olyan nehéz az, nem kell túlmisztifikálni.
2018. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%
intenziv tanulásra mit értesz bástya?
2018. júl. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Köszönjük kedves #8 válaszoló. Remélem te még nem jártál orvosi közelébe, de ha mégis, akkor gondolom neked is feltűnt, hogy az évfolyamod 70%-a nem elsőre jutott be. :)
2018. júl. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!