Orvosin gyakorlat?

Figyelt kérdés

Feltétlenül kell élő betegekkel foglalkozni, ha patológus szeretnék lenni?

És a képzés után rögtön el tudok helyezkedni olyan helyen, ahol csak halottak vannak, vagy elkerülhetetlen, hogy betegeket is el kelljen látnom?


2018. júl. 9. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen kell betegekkel foglalkoznod a gyakorlat alatt, senkit nem fog érdekelni, hogy később te mire szeretnél szakosodni. Készülj fel a sok véna szúrásra, ha olyanok a nővérek, akkor rosszabb esetben még az ágytálat is kivitetik veletek, de jobb esetben műtéteket is nézhettek.

Szép is volna, ha te úgy végeznéd el az orvosit, hogy nem látsz el élő beteget az egyetemi évek alatt, mert hogy te patológus akarsz lenni.

2018. júl. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

LOL


Mindenkinek lesznek klinikai tárgyai, ahol minimum egy alap dizikális vizsgálatot mindenképp tudnod kell csinálni. Ezen kívül van 3 db nyári gyak is (első, harmad és negyedév után), ahol szintén betegekkel kell foglalkoznod. Én most járok a negyedév utáni sebészet gyakorlatra, és én is bent vagyok a műtéteken másodasszisztensként kampőzni, pedig nagyon biztosan tudom, hogy majd semmiképp nem akarok műtéti szakmát választani.


Sőt, vannak magatartástudományi tárgyak (kommunikáció, szociológia, pszichológia, pszichoterápia), ahol a beteggel, mint emberrel/személyiséggel fogtok foglalkozni.

2018. júl. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Éééés persze ott vannak a csodás hatodéves gyakszik ahol gyakorlatilag egy éven át klinikán vagy és betegekkel foglalkozol. Éééés aztán ott van a patológus rezidensképzés, amiben biztosan tudom, hogy van egy hónap belgyógyászat gyakszi, szintén betegágy mellett.
2018. júl. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!