Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért lehet műszaki egyetemi...

Miért lehet műszaki egyetemi képzésre biológiával felvételizni, meg kémiával, meg természetismerettel, meg földrajzzal, de informatikai területre meg nem?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mit keres a biológia meg a természetismeret villamosmérnöki felvételinél?
2018. júl. 12. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

biomérnök

vegyészmérnök

Ezekhez azért nem olyan elrugaszkodott gondolat elképzelni egy biológia vagy egy kémia érettségit.

2018. júl. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amiket írtál, azokat értem, de ott van a villamosmérnök, könnyűipari mérnök, építőmérnök, biztonságtechnikai mérnök, mechatronikai mérnök, gépészmérnök stb.
2018. júl. 12. 16:37
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazából túl egzakt válasz nincs erre a kérdésre, valaki ezt találta ki, és így van. A műszaki képzési terület egységesen van kezelve, és sokkal tágabb területről fogadnak el érettségiket. Én is szembesültem ezzel, amikor a vegyészmérnöki képzés után programtervező informatikusnak akartam menni, ahova viszont semmire nem jó a kémia érettségi.
2018. júl. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Estádio de Felchút ***** válasza:

Mert a "mérnök" az egy irdatlan tág fogalom.

Az informatika például a gyengeáramú villamosmérnök egyik részterülete.

Egyébként szerintem is hülyeség, de ez van. A villamosmérnök és a mérnökinformatikus 70%-ban megegyezik (egyes szakirányoknál 80-90% az egyezés!), ugyanaz az alapozás is. Ezzel szemben a villamosmérnöknek és az élelmiszermérnöknek semmi köze nincs egymáshoz...

2018. júl. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!