Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok, Ti dupláztatok...

Orvosisok, Ti dupláztatok vagy a bizonyítványotok is számított?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, könnyebb lenne duplázni, de nem

Túl nagy rizikó? Ti hogy csinaltatok? És kémiából vagy fizikából érettségiztetek?



2018. júl. 14. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Én csak orvosira akarok menni, azt nem tudom hogy duplázás vagy bizi lesz, de szerintem a kémiának nagyobb haszna van mint a fizikának.
2018. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Könnyebb a duplázás mivel csak 2 tárgyra gyúrsz

viszont a t.eredmények biztosabbak

2018. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Én orvosira akarok majd menni, azt nem tudom hogy duplázás vagy bizi lesz, de szerintem a kémiának nagyobb haszna van mint a fizikának.
2018. júl. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Őszintén? Minél jobban belemélyedtem a két emeltes tantárgyba (én kémiából mentem) rájöttem, hogy ha duplázok, azt a két emeltet tényleg 90% + - kell megírni, ami elég nagy lutri, hacsak nem vagy házizseni. Vannak évek, amikor könnyebb, de van, mikor még a legokosabbak is hibáznak dögivel.

Tapasztalatból mondom, hogy szerintem sokkal egyszerűbb megírni a többi közepet 90% körülire, és így megengedheted magadnak, hogy ne írj annyira kitűnő emelteket.

Legalábbis nekem könnyebb volt a közepes tárgyakból jót írni, kémiából sose tudnék 90%ot megcsinálni. De ezt neked kell érezned.

2018. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Fizikából érettségiztem, az 100% lett, a bioszom 96%. Semmi hátrányát nem éreztem annak, hogy így tettem, kémia faktos voltam, a biokémia egyáltalán nem volt húzós (nekem legalábbis) az orvosin, sőt, az volt az egyik pihenőtárgyam.:-)
2018. júl. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Nekem kémia emeltem (95%) és biosz emeltem (74%) volt.

Ez duplázással és többletpontokkal 438 pont. Amikor felvételiztem ez is elég lett volna, de hát a másik kedvezőbb volt 449 ponttal.

Szóval nem az számít, hogyan csinálod hanem, hogy melyik a kedvezőbb... úgyis azt számítják.

2018. júl. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Jajj, hát én duplázással nem kerültem volna be sehová sem. :D

Szóval nekem a klasszikus pontszámítós módszerrel jőtt ki az elegendő pontom. Szerintem így egyszerűbb volt, de amúgy úgysem te döntöd el, hogy melyik módszerrel számítják a pontjaidaz, úgyhogy simán adj bele mindent, aztán majd eldől.


Én kémiával jöttem, és utólag is azzal jönnék, sokkal hasznosabb egyetemen, mint az emelt fizika.

2018. júl. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Mindkettővel meglett volna a szükséges pont, de a normál pontszámítással sokkal több pontom lett. De nekem még csak egy emelt és egy közép kellett.

Szerintem a duplázás jó nagy rizikó, kevés ember tudja igazán jóra (90%) fölé megírni az emelteket. A középszintű érettségik viszont nevetségesek. Józan paraszt ész, némi IQ és kb megvan mindenből a 90%....

2018. júl. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%
Én nem dupláztam, 445 pontom lett. 88% biosz, 70% kémia, kitűnő voltam, érettségi átlag 87 pont és persze a két emelt miatt 100 többletpont. :)
2018. júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Én sem dupláztam, úgy 452 pontom lett volna, a hagyományos számítási mód szerint pedig 467 lett. (Minden közép 90 fölött, kivétel a töri, az 82%.)
2018. júl. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!