Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy csomó orvosis ismerősöm...

Egy csomó orvosis ismerősöm meg mém oldalak poénkodnak azzal, hogy “csak a kettes legyen meg”. Igaz ez? Tényleg sokan kettesek orvosin? Mennyire nehéz jó (4-5) jegyet kapni?

Figyelt kérdés

2018. júl. 15. 11:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak orvosin, ez szinte minden tagozatra igaz...

Ha belegondolsz, az érettségin (a simán) így megy az osztályzás:


25%-tól kettes, 60%-tól négyes.


Emelten már 60% ötös.


Egyetemen 50% kell a ketteshez! 61%-tól hármas....


Ez az alapvető különbség.

2018. júl. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon nehéz, de ez minden magára adó szakra igaz ((kivéve büfészakokon))
2018. júl. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Ez egy kicsit bonyolult kérdés, nagyon sok mindentől függ, hogy milyen jegyet kapsz. Írásbeli teszteken vagy vizsgákon 60%-tól kapsz 2-est, 90% jelenti az 5-öst...gimiben asszem a röpdolgozatoknál volt ez a százalékolási rendszer, azoknak az anyaga meg ilyen 2 oldalnyi maximum. Egy ilyen egyetemi teszt alkalmával valami 200-300 oldal szokott kelleni, vizsgákon ennek többszöröse, szóval gondolhatod. Ráadásul nem arról híresek, hogy a könnyű dolgokat kérdezik.

Szóbeli vizsgához vegyük példaként a patológia szigorlatot: 180 tétel, hatalmas anyag. Mire a végére érsz (3-4 hét alatt) az elejét már hússzor elfelejtetted, hiába ismételtél. Én mindig igyekszem a legjobbat kihozni magamból, de általában mikor eljön a vizsga napja már csak egy apró kis 2-est szeretnék, hogy ne kelljen megint menni vizsgázni, nehogy évismétlés legyen belőle...Aztán tételt húzol (3-at) és az már sok mindent eldönt, ha jókat húzol könyebb jó jegyet kapni. De ha rosszakat...imádkozol a 2-esért. Aztán ott van még a vizsgáztató is, a professzorok tudnak hangulatemberek lenni, egyik nap kedvesek, másik nap meg mindenkit kivágnak.

Kaptam már úgy 5-öst vizsgán, hogy 5 percig se beszéltem, egyszerű kérdéseket kaptam, de kaptam már úgy 2-est, hogy másfél órán keresztül beszéltetett a prof, keresztkérdéseket tett fel, a 3 általam egyébként kedvelt tételeknek éppen csak a lényege nem érdekelte, ráment az apró dolgokra. De olyan is volt már, hogy pofára kaptam 4-est, hiába volt 5-ös a felelet. Ezért is vagyok mérges azokra, akik azt hangoztatják, hogy "2-essel is lehet doktorálni". A 2-es szint már azt jelenti, hogy elérted a szükséges minimumot.

Mondjuk ezek csak az én tapasztalataim, van aki mindig rossz jegyeket kap pedig állandóan tanul, valaki meg alig tanul és mindig jókat. Én eddig nagyjából mindig 4-es 5-ös jegyeket kaptam, az említett 2-esen kívül.

2018. júl. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Éppenséggel ez nem poén, hanem így van. Sok tantárgyból pedig a kettes szint nem az 51 hanem a 60 esetnként 66%tól van meg. Szóbeli vizsgán meg nagyon sok függ a vizsgáztató személyén is, van akinél csak 2est kaphatsz. Személyes tapasztalatom az hogy tudásban a 2es és az 5ös jegy között nem sok inkább az hogyan adod elő azt amit tudsz. Egy vizsga 60% tudás 40% szerencse nagyon sok esetben.
2018. júl. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Hidd el, az egyes meg a kezed között van a legnagyobb különbség. Felette részletkérdés.
2018. júl. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem orvosis vagyok, de nalunk 60%-tol volt meg a kettes zh-kon es vizsgakon, szobelin volt hogy elkezdtem mondani a tetelt es a kozepen belekerdezett a tanar, nem tudtam valaszolni es egyes lett, pedig elotte mindent jol elmondtam. Vannak nagyon nehez targyak, ahol a kettes kb. olyan mintha otost kapnal.:D

Es a szamonkeres is neha nevetseges, mikor a szakodnak semmi koze az adott targyhoz, de ugy kerik az anyagot, mintha az lenne a fo tantargy.

Na meg a tanarok is sokszor gondolom faradtak es ugy vannak vele, hogy ha egyszer ezt a szakot valasztottad akkor elvarhato egy bizonyos szint toled, ami lehet sokkal magasabban mint amit te kettesnek gondolsz.

2018. júl. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
60% van meg kettes és egy zh nehézségét eszedbe se jusson egy gimis TZ hez hasonlítani.
2018. júl. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem ok nélkül mondják, hogy egy vizsga az egyetemen felér az egész érettségivel. Csak érettségin szinte mindenkit átrugdosnak, egyetemen viszont nem megszokott, hogy a tanár segítsen, vagy átengedjen kegyelemből.
2018. júl. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is csatlakozom az előttem szólókhoz annyival még, hogy vannak olyan vizsgák ahol beugró van, és hiába tudod az anyagot 5-re ha rossz passzban vagy, vagy pont azt nem tudod ami a beugró, akkor az már elégtelen. Továbbá nekem volt olyan vizsgám és zh-m is, ahol pl: 20 pontos volt az egész és ott 60% volt a kettes ami 12 pontot jelent, azaz 18-tól meg ötös. Ez azt jelenti hogy 2 pontonként mentek fel a jegyek (kémia, egyenletek). Ebből is látszik, hogy az egyetemen már leginkább az van érvényben, hogy a ketteshez rengeteget kell tudni, és a 2-3-as között vagy 3-4 között már sokkal kevesebb a különbség, mint magához a kettes eléréséhez.
2018. júl. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Sosem úgy készülök a vizsgára, hogy csak a kettes legyen meg. Viszont minden vizsga előtt elhangzik ez az én számból is. Sokszor csak a szerencsén múlik, hogy ki milyen tételeket kap. Pl anatómia szigorlaton lett volna pár tétel amin megbukhattam volna mert nem tudtam pl az összes fejmozgató izmot és a gerincoszlop 86ezer izmáz, csak a legjelentősebbeket, statikából is vakon voltam, rengeteg anyagot le sem adtak. Nyilván azt tanultam meg ami tényleg fontos. Végül negyest kaptam, de kaphattam volna bármilyen más jegyet is pedig a tudásom ugyan az.
2018. júl. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!