Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 0 pont mindenhol, ti mit...

0 pont mindenhol, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Sajnos hülye voltam jelentkezéseknél is, nem nagyon figyeltem melyik tantárgyakat nézik.. Tanulmányi pontom 140 lett+B2 angol 28 pont. Infós suliba jártam, ezért csak infós szakokat jelöltem meg, viszont sikerült az infó érettségimet eléggé lerontani szóbelin, így csak 51% lett. (Hálózat,html érdekel leginkább, ott csak 6 pontot hibáztam érettségin.) +hozzá jön az 55% matek, amiről inkább ne is beszéljünk.. 80körül volt itthon minden, csak élesben rosszul lettem. Többi érettségim mind 80-90% környékén van, és van egy elég szép 95%os emelt angolom, de sajnos minden megjelölt helyemen csak a matekot és az infót nézik, így a szánalmas 106 érettségi pontommal nem lett meg sehova se a 280 minimum pont. Az egyetem sose volt nagy vágyam, de tudom hogy erre többre lennék képes. Jelentkeztem okjra, illetve tervezek felsőfokú nyelvvizsgázni angolból.. Így lenne esélyem jövőre, vagy újra kéne csinálni az érettségit? Eltudok helyezkedni csak OKJval, ha értek ahhoz, amit csinálok? Kérlek ne ássatok el, otthon majd ezt úgy is megteszik..

2018. júl. 16. 01:28
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

1: nem mindenkit vesznek fel.

2: nem mindenkinek marad bent.

3: nem mindenkinek való az egyetem.


OKJ-val semmi gáz nincs. Ha olyat tanulsz, ami érdekel, akkor jobban is járhatsz vele, mert az OKJ nem elméleti, hanem gyakorlati tudásra épít, ami után az elmélet sokkal jobban fog menni, illetve jobban meg fogod érteni a rendszerét és napra készebb lesz a tudásod.


Ezen felül gondolkozhatsz szakmában is, ha nem akarsz egyetemre menni, az első 2 ingyen van. Továbbá vannak olyan szakközepek, amik akkreditáltak. Azaz, most lehúzol 1 évet, és felvesznek, akkor 1 évet buktál, talán el lehet fogadtatni néhányat belőle. De ha 2 évet lehúzol, kapsz nagyjából 1.5 évnyi tárgynak megfelelő kreditpontot.


Ráadásul tanulhatsz akár teljesen mást is, ami nem szakmailag kell, hanem hobbinak (akár másod állásban, vagy külföldön használható = pénz): idegenforgalom, sör főzés, borászat, sitter képző, fényképezés, multimédia szak, vagy amit csak akarsz. Nagyon sok lehetőség van. És még van 1-1.5 hónapod keresni egy jó szakközepet.


Extra lehetőség, hogy nyelveket tanulsz és külföldre mész diák munkában, miközben itthon csak kamuból van OKJ-ra bejelentkezve, hogy legyen diákod.



Elásni nem kell senkit. Ez egy állapot, amire most nincs sok lehetőség újra kezdeni, ezért tovább kell gondolni, hogy miket lehet csinálni.

2018. júl. 16. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
Külföldi állást célzol meg hosszútávon, mert itthon nagy értéke nincs a munkának amúgy sem, akkor a szakképzésekből lehet 10 év alatt 40 milliókat összeszedni, amit itthon nem tudnál megcsinálni diplomásként. Ezen is gondolkozz el.
2018. júl. 16. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Én is ebben a cipőben jártam 3 éve. Nem lett meg még a minimum pontom sem, viszont nagyon szerettem volna egyetemre menni.

Gimi után elkezdtem egy OKJ-t, de közben jelentkeztem javítóérettségire két tárgyból és nyelvvizsgáztam is. Az OKJ csak ráerősített arra, hogy diplomát szeretnék szerezni. A titkárnő állás nem illet volna hozzám, úgy érzem, hogy többre vagyok hivatott.

Mivel 100%-ig elhatároztam magam, az irodalom érettségim 5-ös lett, a történelem pedig erős 4-es. A nyelvvizsgám pedig 87%-os lett.

Az OKJ-t otthagytam, szeptemberben kezdtem az utolsó évem az egyetemen. Sok sikert kívánok neked! :)

2018. júl. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Próbáld meg az érettségit megint. Lehetőleg az őszi időszakban ... most friss az információ ha kicsit rádolgozol akár tökéletesre is megtudod írni az informatikát és matekot.


Szerencsédre az informatika olyan dolog, amit magadtól is rettenetesen könnyen tudsz tanulni, mert minden információ fent van az interneten. Az az ha ősszel sikerül újra érettségizni megfelelő eredményekkel, akkor a következő féléved sem feltétlenűl lesz elpocsékolt idő.


Pl.: Ha programozó akarsz lenni, az idő alatt megtanulhatsz mélyebben egy nyelvet, egy keretrendszert stb... és lehet már az egyetem első féléve után képes leszel egy gyakornoki állást szerezni.


Vagy ha infrastruktúra kiépítéssel akarsz foglalkozni, akkor meg a hálózatokat tanulgatod otthon ... vagy elkezdesz felkészülni az egyetemi évere egy kis matek/fizika/ programozással ... mert ... legyünk őszinték. Elég sokan kibuknak.


Amúgy az OKJval ne foglalkozz. Az szó szerint semmit sem ér. Semmivel sem leszel okosabb egy elvégzésével és az önéletrajzban sem mutat jól. Az OKJnál az is többet ér ha saját magadat képzed otthon. Ha nekem lenne OKJm, letagadnám :D

2018. júl. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

4# Vagyok. Persze amikor azt mondom, hogy érték telen a programozásra gondolok.


Lehet már informatikai szakirányban az OKJ értelmes választás.


Milyen irányban szeretnél elindulni?

2018. júl. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem az a legegyszerűbb, ha újra leérettségizel matekból és infóból, akár emelet szinten és akkor az úgy még plusz 50 pont/tárgy. Lesz időd felkészülni, tudsz tanulni és gyakorolni, illetve szerintem így már nem is fogsz rajta annyit stresszelni, mint most, szóval könnyebb lesz jó eredményt elérni. Ha ősszel csinálod, akkor akár keresztfélévesre is jelentkezhetsz, ha meghirdetik az adott szakot (ha nem akkor nyilván marad a "sima", tehát egy év kieséssel).


Az is lehet megoldás, ha csinálsz egy olyan OKJ-t, amit beszámítanak (32 pontot érhet) az adott szakon, de én biztos az érettségit választanám, mert szerintem az gyorsabb és egyszerűbb. Valamint kérdés, hogy a 32(OKJ)+40(felsőfokú nyelvvizsga) többletponttal már elég pontod lenne-e vagy még az is kevés lenne. Ezt számold ki.

2018. júl. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, kicsit megnyugodtam. :)
2018. júl. 16. 12:13
 8/8 anonim ***** válasza:
19%
Bocs, hogy válaszoltam, már megbántam.
2018. júl. 19. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!