Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyágyas kollégiumi szoba...

Egyágyas kollégiumi szoba Budapesten?

Figyelt kérdés
Létezik egyáltalán ilyen? Az ELTE Bölcsészkarára fogok járni valószínűleg szeptembertől, de ahogy körültekintettem a kollégiumi opciók között mindenhol legalább egy emberrel kell osztozkodni a szobán. :( Lehet, hogy másoknak ez felszínes problémának tűnhet, de depresszióval és súlyos szorongással küzdök, ezáltal nagyban megnehezítené a mindennapi életem, ha egy ismeretlennel kellene megosztanom az életterem 24/7. Végső esetben marad persze, hogy szobát veszek ki albérletben, de reméltem hogy olcsóbban is meg tudom úszni valahogy. Válaszokat köszönöm előre is!

2018. júl. 16. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Nekem ismerösöm mondta, hogy egyedül van a szobában, de nem tudom pontosan melyik koli. Annyi bizonyos, hogy létezik, azonban nem akárkinek adják meg a lehetöséget, hiszen korlátozott számban van.

Nem biztos, hogy el kellene bujnod a probléma elöl, hisz akkor sosem fogsz ebböl kigyogyulni. Szerintem érdemes lenne megprobálnod egy kétágyasat, lehet nem is olyan vészes, és ha egy szimpatikus hallgatoval hoz össze a sors, még élvezni is fogod. Ha meg nem, akkor még mindig elköltözhetsz albérletbe. Persze nem kioktatás, csak jotanács.

2018. júl. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
4-6 ágyas kolik a jellemzőek, és így se jut csomó embernek hely, ha felvesznek egy 2 ágyasba adj hálát. Ezt a szégyenlősködést a koli 1 év alatt kiöli mindenkiből.
2018. júl. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Vannak, de kb annyira jössz ki mintha albérletben lennél.
2018. júl. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, én tavaly mentem egyetemre, 2x3 ágyas koliba kerültem. Először nagyon féltem, mert ugyanezekkel a problémákkal küzdöttem mint te. Korábban még boltba sem mertem elmenni egyedül,volt, hogy suliba se mentem,kb sehova, nem is nagyon barátkoztam senkivel, még buszozni se mertem. Most már simán megyek mindenhova, a szorongásom a negyedére csökkent. A szobatársaim mind nagyon aranyosak, jófejek, megértőek. Szóval nekem rengeteget segített az, hogy kolis lettem.


Egyébként jól mondja a többi hozzászóló, ha egyágyas szobába mész, csak még rosszabb lesz a depresszió és a szorongás.

2018. júl. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha szorongással küzdesz, az egyetlen dolog ha szembe mész a félelmeiddel. Én is féltem társaságba járni, de mióta fél év alatt kb. 10x elmentem "bulizni", felére csökkent a társas szorongásom...


Az én esetemben a depressziót is a szorongás okozta. És úgy érzem, hogy minél többször megyek társaságba, és minél jobban próbálom "elengedni" magam, annál inkább szűnik ez a "betegség".

2018. júl. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*Én is most megyek egyetemre, és nagyon félek az új társaságtól, viszont úgy érzem, nincs más lehetőség, szembe kell menni a problémával, és amikor szorongsz, meg kell próbálni lenyugtatni magad. Nem vagy egyedül, egyre elterjedtebb "népbetegség" ez. És ha az ilyen belső problémáidat nem tudod leküzdeni, az egész életedet tönkreteszi.
2018. júl. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!