Emelt magyar szóbeli?

Figyelt kérdés

Mennyit kell beszélni egy tételnél az életrajzról? Szóbelis könybekben kb.az egész életük le van írva.

Vagy hogy kell felépíteni?

Az életéről pár mondat, miért fontos stb., aztán kicsit a munkásságáról aztán magáról a tetelről pl.aversről+befejezés?

Meg nyelvtanból az egészet el kell mondani vagy csak felvezetés aztán a feladatot megoldani és ami hozzá kapcsolódik aról beszélni?

Légyszi segétsetek!

Köszönöm előre is!!



2018. júl. 18. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyelvtanból kell gyakorlati példát is megoldani.
2018. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én májusban érettségiztem, magyarból emelt szintem mentem.

A saját példámat tudom neked elmondani, remélem segít! :)

A Babits Mihály tételt húztam, az volt a feladat, hogy mutassam be a filozófiai irányzatokat a Levelek Írisz koszorújából című kötet alapján.

Életrajzából csak annyit mondtam, hogy filozófusnak készült, de mivel vidékre költözött Babits, ezért nem tudta követni a tudományos élet fejlődését, ennek következtében feladta filozófiai törekvéseit. Nem kérdeztek bele az életrajzba, a lényeget kell mondani, nem is lett volna rá idő, hogy elmondjam ez életét.

Ha van esetleg olyan életrajzi mozzanat, ami kapcsolódik a feladatmegoldáshoz, akkor bőven elég szerintem, ha csak azt mondod el, ami tényleg közvetlenül kapcsolódik a feladathoz. Pl. Arany Jánosnál szerintem azt érdemes elmondani, hogy idős korában írta a Margit-szigeten a kapcsos könyvbe, amit Gyulai Pál barátjától kapott. Elégikus volt a hangnem, ilyenkor azt is elmondhatod hogy miért: 1848, Petőfi halála, Aranyra hárult a nemzeti költő feladata.


Ja igen, és az fontos, hogy a feleletednek legyen bevezetése, tárgyalása és befejezése.De szóbelin lesz felkészülési időd, amikor tudsz vázlatot írni, az nagy segítség.


A nyelvtant pedig leírta az első válaszadó.


[link]

2018. aug. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Arany Jánosnál kimaradt az, hogy éppen az Őszikékről van szó. :D

Melyik tételt szeretnéd húzni, kérdező?

2018. aug. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!