Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha írok egy levelet, hogy az...

Ha írok egy levelet, hogy az iskola küldje el postán a középiskolai bizonyítványomat, akkor kiküldik?

Figyelt kérdés
Röviden annyi, hogy a szóbeli érettségin, azoknál a tanároknál kellett felelnem, akiket én is, utálok, de ők is utálnak engem. Egész végig a magyarnál és a törinél szívattak engem, kacifántosakat kérdeztek, sürgettek engem, és a németnél már nem volt több idegzetem, odamentem az elnökhöz, aki tudta hogy mi volt, elmondam neki, hogy nem bírom idegekkel, pótló érettségire mennék októberben, és így nem fejeztem be az érettségit. Nos az iskolával is megszűntettem a kapcsolatot, és el is költöztünk. Az a kérdésem, hogy az iskola elpostázza a középiskolai bizonyítványomat, ha írok egy levelet? Tudtommal nem tarthatnak vissza bizonyítványt. Köszönöm. UI.: Nem kérek kioktatást, mert nagyon, de nagyon ideges voltam akkor, és teljesen érthető volt, de már bánom. Viszont abba az iskolába én nem megyek vissza pótérettségizni.

2018. júl. 18. 23:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ki kellene, hogy adják, ha hivatalos stílusban, és ajánlottam feladva a leveledet kéred.

Én a helyedben, még egy nagyalakú felcímzett (esetleg bérmentesített - magyarul felbélyegzett) válasz borítékot is mellékelnék, hátha előbb érkezne az egész cucc vissza.

De ezt csak mint laikus mondom. Ha valakinek van más, és jobb ötlete, akkor arra én is nyitott vagyok.

2018. júl. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Nem tudod, hogy veletlen a postanal is van olyan hogy egy csomagpontra iranyitom a levelet stb ilyeneket? Mivel alig vagyok otthon soha nem tudnam atvenni, sot senki
2018. júl. 19. 06:29
 3/12 A kérdező kommentje:
Illetve igy nyar kozepen van-e aki atvegye a levelet, illetve elpostazza a bizit?
2018. júl. 19. 06:49
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem postáznak bizonyítványt. Gondolj bele, írni bárki tudja, hogy ő az XY, de mi bizonyítja hogy valóban ő e az? Szerintem nagyon furcsa lenne ha kipostáznák bárkinek aki kéri. De ahogy az első is, én is laikusként mondom.
2018. júl. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem személyesen kellene kérni, pont azért, amit az előző is ír. Ha te nem vagy hajlandó oda visszamenni, akkor írj egy meghatalmazást és küldj be valakit magad helyett.


Nem bántásból, de remélem tudod, hogy fellebbezhettél volna az érettségi kapcsán (főleg, ha a vizsgabiztos is teljesen tisztában volt a helyzettel), és akkor nem kéne pótérettségizned, hanem mehettél volna objektív bizottsághoz.

2018. júl. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tudtommal a csomagos kuldemenyek atvevosek, akkor meg a cimzett helyett senki nem veheti at, csak en. Ha meg nem veszem at akkor visszakuldik a sulinak. Mas nem veheti fel, kiveve ha a suli masnak postazza
2018. júl. 19. 11:05
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Megint én...

Szerintem posta pontra nem hinném, hogy át lehetne irányítani.Viszont ha a posta nem tudja kézbesíteni, hagy egy cetlit, a postaládába és 10 napig bármikor átveheted.

Az sem biztos, hogy nem küldenék ki a bizonyítványt, hiszen igazolhatod magad fénymásolt igazolványokkal, a kikérő levélbe téve. Hiszen bank kártyákat is kiküldenek a bankok, igaz, a pin kódok nélkül használhatatlanok, azt pedig csak a tulajuk tudja. Ha bizonytalan vagy benne, akkor előbb kérdezd meg egy sima levélben az iskolát, hogy hajlandóak-e kiküldeni neked a bizonyítványt. Ők úgysem tudnak kezdeni mit vele, csak tennék ide, meg oda.

2018. júl. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment mindenkinek a zöld pacsi. Btw, nyáron vannak a suliban? Nem csak a portás van ilyenkor?
2018. júl. 20. 23:58
 9/12 anonim ***** válasza:
Az iskola honlapján általában ki van írva, hogy mi a titkárság nyári nyitva tartása. Nyitva szokott lenni, de sokkal kevesebb ideig, és van, hogy egy egész hónapra akár bezár.
2018. júl. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Végül megküldték ?
2019. febr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!