Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kereskedő okj-s tanfolyamon...

Könyv3moly kérdése:

Kereskedő okj-s tanfolyamon milyen tantárgyak vannak? Ott is van idegen nyelv?

Figyelt kérdés

2018. júl. 19. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem nagyon valószínű, hogy van idegennyelv. Meg pl én hasonló dolgot tanultam, ott áruszállítási ismeretek voltak, veszélyes áruk ismerete, informatika, kereskedelmi földrajz, szakmai angol, logisztika, raktározási ismeretek; hát kb ezek voltak, és nagyon sokat kell hozzá megjegyezni, fejben tartani; pl klauzulák, meg E-utakat fejből kívülről; és eléggé száraz tehát. Meg áruszállításnál vannak ilyen számolások is, ami nem a legkönnyebb, de ha nagyon akarom, akkor még belefér a tűrhető kategóriába, meg azt is fejben kell tartani, hogy milyen klauzula szerint számolod, meg még aszerint is változik az útiköltség, hogy vízi vagy szárazföldi, és akkor azokon belül vannak asszem a klauzulák. Ami kellemes volt benne, az, hogy ilyen súlyozott átlaggal kiszámítani, hogy melyik beszállítótól szeretnék rendelni. Az pl jó volt, meg voltak ezek a táblák/bárcák is, hogy hogyan kell tárolni, meg a veszélyességét jelzi, meg ilyesmi. Fuvarlevelet pl sokszor töltöttünk még ki. Meg az összes ügyirattípust végigvettük, ja meg volt ilyen etikett-jellegű tantárgy is, hogy például az üzleti életben egyszerre max két szín legyen rajtunk, és pl céges ajándékok, más országok -beli szokások, névjegykártyák, mikor adjuk oda a céges ajándékot, meg pl hogyan rendezzünk be egy tárgyalótermet, mi a legoptimálisabb, hogy lehetőleg mindenki lásson mindenkit. Angolból pl olyan volt, hogy reklamálni kellett például, hogy a hotelban nem volt odakészítve törölköző a szobába; pedig le van írva, hogy hozzá jár, és akkor ezt kellett pl megreklamálni, meg ilyen fuvarozással kapcsolatos kifejezések; meg diagramok elemzése idegen nyelven; ilyesmikre emlékszem.
2018. júl. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*annak ajánlom, aki sokmindent tud megjegyezni, észben tartani egyszerre, és szereti a matekot.
2018. júl. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*mondjuk az nem pont ugyanez a képzés volt,de gyanítom, hogy nagyon hasonló.
2018. júl. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*Az ilyen logisztikai ügyintéző- képzés volt; ami szóval tehát száraz, és sok. És aki ezt bírja, annak ajánlom; és még a 'sok' mellett a matek benne ami a nagyon erős.
2018. júl. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*Ja meg még van marketing is, az barátságos tantárgy, az jó.
2018. júl. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*Ja és én ebből a végén nem vizsgáztam le mindből, kaptam egy részbizonyítványt
2018. júl. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2018. júl. 22. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!