Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti várjátok a ponthatárok...

Ti várjátok a ponthatárok kihirdetését, vagy már tudjatok hogy mi lesz a sorsotok? Fel fognak venni titeket az egyetemre?

Figyelt kérdés

Szinte az összes ismerősöm már tudja érettségi óta,hogy mi lesz vele szeptembertől. Van aki 20 ponttal határ alatt van,szóval szinte biztos,hogy nem veszik fel,van aki pedig 20 ponttal felett és szinte biztos,hogy felveszik. Nekik a ponthatárok kihirdetése lényegében semmi extra,beigazolódik amire vártak.

Én itt ülök idegroncsként,a tavalyi ponthatáron vagyok,az elmúlt néhány évben mindenemet arra tettem fel,hogy ez az egyetem sikerüljön,de lényegében kisiskolás korom óta ezért dolgozom. A másik 3 megjelölt szak bármelyikére teljesen biztos,hogy felvennének(20-60 ponttal vagyok ponthatár felett),viszont egyiken sem szeretnék továbbtanulni.


Van köztetek olyan,aki tavalyi ponthatáron van,és nagyon fontos neki az "álomszak"? Ti is nagyon várjátok 25-ét? Hogy vagytok lelkileg?

Vagy ti is biztosan tudjátok,hogy alatta lesztek vagy felette?


2018. júl. 20. 14:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

Én a szerencsésebbik vagyok, mert 280 pont volt a tavalyi ponthatár és van 426 pontom.


De drukkolok neked! 😊

2018. júl. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Én is abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy kell 296 pont és van 430. Nekem csak a magyart és a választottat, az emelt olaszt nézik, amik nagyon jól sikerültek, ezért ilyen magas a pontom. Izgatott vagyok én is, de ez egy jóleső izgatottság, de persze azoknak, akiknek tényleg magas pont kell, sokkal nehezebb és idegtépőbb ez a pár nap. Reménykedj, hogy be fogsz kerülni, kívánom, hogy így legyen. :)
2018. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nektek pedig gratulálok és izgalmas egyetemi életet kívánok szeptembertől! :)
2018. júl. 20. 14:22
 4/24 anonim ***** válasza:
67%
milyen szakra jelentkeztel?
2018. júl. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem fognak felvenni az elso helyre. A masodikra pedig valoszinuleg igen, mert 40ponttal kevesebb kellett mindig mint ahany pontom van. De varom nagyon a ponthatarokat, sose lehet tudni..
2018. júl. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
Én is tudom, hogy nem lesz gond, mert az előző években mindig 340-350 körül volt a ponthatár és nekem 417 van. Ettől függetlenül mondjuk várom a ponthatárokat, mert tök jó érzés, ha megkapod az sms-t és kiderül, hogy felvettek (tavaly is felvételiztem, akkor is nagyon örültem neki :)) Remélem, hogy neked is sikerül majd és szorítok! :)
2018. júl. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon boldog vagyok, mert első helyen szinte biztos felvesznek, meg a többire is akár, mert az alap határ 435, nekem meg 470 van, de azért nagyon várom már, hogy hivatalos eredmény is legyen :)
2018. júl. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 23-mal több pontom van, mint a tavalyi ponthatár volt, de azért nem vagyok nyugodt, elég népszerű szakra jelentkeztem, szóval én is várom az eredményeket:)
2018. júl. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Nekem kb. 5-10 ponttal van csak több, ha az előző felvételi ponthatárokat nézem, de így is tök nyugodtan várom 25.-ét, vagyis inkább azt, hogy felvegyenek orvosira. :)
2018. júl. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Az első helyre nem fognak felvenni, ezt biztosan tudom, viszont a második helyre nagyon nagyon szeretnék menni, viszont csak 1 ponttal van több pontom mint a tavalyi ponthatár.. nagyon ideges vagyok. Néztem statisztikákat, az elmúlt években csökkentek ezen a szakon a ponthatárok viszont félek a sok jelentkezőtől ez most nem így lesz. Ha gondolod írj üzenetet.
2018. júl. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!