Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi félév aktiválása a...

Egyetemi félév aktiválása a korrekciós időszakban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az egyetemen ugye két tárgyfelvételi időszak van, a tényleges és a korrekciós időszak. Kérdésem az lenne, hogy lehetséges később a korrekciós időszakban aktiválni a félévet? (és természetesen akkor felvenni a tárgyakat) Vagy csak a tényleges időszakban lehet aktiválni?



#egyetem #aktiválás #félév #tárgyfelvétel #tárgyfelvételi időszak
2018. júl. 24. 08:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetemre jársz? Én 5 éve vagyok egyetemista, de fogalmam sincs, mi az a korrekciós időszak.
2018. júl. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem tenném a nyakam rá, hogy mindenhol ugyanúgy van, de szerintem persze.

Nálunk pl nincs is "tényleges" tárgyfelvételi időszak, csak egy "előzetes" és "korrekciós". Az előzetes előbb lezárul, mint az előző féléves vizsgaidőszak, szóval az előkövetelményes tárgyakat fel se lehet venni, félévet aktiválni sem lehet még ilyenkor.

A korrekciós időszak nagyjából az adott félév első hetére esik, aktiválni csak ekkor lehet.

Az elsősöket leszámítva senki nem intézi a tárgyfelvételét akkor, mert addigra már annyira el vannak fogyva a helyek, hogy képtelenség normális órarendet összeállítani.

2018. júl. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. júl. 24. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!