Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Létezik, hogy valaki nem csak...

Létezik, hogy valaki nem csak humán vagy reál beállítottságú, hanem mindkettő?

Figyelt kérdés

Mármint nem az a kérdés, hogy van-e ilyen, hanem hogy van-e rá egy harmadik szó?

Mert én például szeretem a nyelveket, a magyart és törit, de az informatika meg kihagyhatatlan számomra, de a matekkal sincs bajom. (Főleg hogy kell néha az infóhoz.)


Vagy amikor megkérdezik akkor simán csak mindkettőt válaszolok?



2018. júl. 24. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek matek-töri szakos tanárt :-)


Ha kérdezik, azt mondod, hogy mindkettő érdekel.

2018. júl. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
17%
Jaa, vannak a polihisztorok, amik/akik sokféle területen helyt állnak, mert fainak. Vagy pl hogyha ilyen szivacsból van az agyuk,és mindent már rögtön az órán átlátnak, és magukba szívnak; vagy akár minimális tanulással, átismétléssel. Én pl egyik kérdésnél sokaknál olvastam, hogy jótanuló, és max heti egy órát tanul, de az már nagyon max, tehát van, hogy még sok is. Mert szerintem ezek az emberek nem filozofikusak, nem agyalnak sokat; így az agyuk könnyebben be tud fogadni csomó-csomó információt rövid idő alatt. Mert nem filozofál, nem szorong, csak teszi a dolgát, amit eléraktak;és akkor már rögtön ott az órán meg is érti, meg is jegyzi az egészet. Szóval ő nem megy bele az életnek ilyen mélyebb lelki tartalmaiba, hanem csak teszi a feladatát; amit rá osztottak; pl iskola. És nem nagyon érdeklik az élet nagy kérdései, el van ő a maga kis közegében.
2018. júl. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha valakinek a humán tárgyak mennek jól / érdekli őt, de a reálok pedig nem, akkor őt humán beállítottságúnak mondjuk (és fordítva). Ha valakinek egyik sem megy, akkor "rossz" tanuló, ha pedig mindkettő terület tárgyai jól mennek, akkor meg simán csak "jó" tanuló. Tehát ez esetben nem szokás valamilyen beállítottságúnak nevezni.
2018. júl. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!