Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Semmit nem készültem még a...

Semmit nem készültem még a nyáron az emelt magyar érettségire, jövőre érettségizek?

Figyelt kérdés
Ma jöttem rá hogy még semmit nem készültem az emelt magyar érettségire.Előző évi írásbeli érettségit egyszer csináltunk meg közösen suliban, nem igazán ment nekem. Oktv-t is írtam tavaly és 7 pontot sikerült szereznem, szinte semmit nem tudtam. Azt mondták a tanárok erre nem kell készülni úgyse fog senki továbbjutni innen (ez így is lett). Hiába lettem 5-ös idén úgy érzem ez semmit nem jelent (egyébként egy középszerű vidéki gimnáziumról van szó). De nekem muszáj emelt magyarból érettségiznem hogy felvegyenek az egyetemre,ezért tanácsot szeretnék kérni hogy kezdjek most neki a tanulásnak. Milyen könyveket olvassak el? Egyébként a 3 év alatt eddig csak Madách: Az ember tragédiáját olvastam el (nálunk nem erőltetik a kötelező olvasmányokat) szóval tanácsot szeretnék kérni mivel kezdjem. Egyedül a vers és novella elemzéshez értek. ( és most nagyon haragszok magamra amiért csak most kaptam észbe)

2018. júl. 26. 01:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Hat en elkezdenem a tavalyi teleleket surgosen irogatni es tanulgatni
2018. júl. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!
2018. júl. 26. 01:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Holnap írok privátban!:)
2018. júl. 26. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi!
2018. júl. 26. 03:10
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Három hónappal előtte kezdtem el készülni rá, 92% lett.
2018. júl. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok semmit az emelt irodalom érettségiről, viszont annyit mondok, hogy ne ess kétségbe! Még van egy hónap a nyárból amúgy is. Szedd össze magad és menni fog. Én is vidéki gimibe jártam, volt egy osztálytársam, nem túl sokat foglalkozott vele (nem volt zseni meg semmi), a tételeket kidolgozta, csinált néhány műveltségit, és talán 75% lett neki.
2018. júl. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia :)


Én is jövőre szeretnék emeltezni magyarból.

Semmiképpen se ess kétségbe! Nyugi, van még időd.

Én kijegyzetelem a négy könyvet irodalomból, azokat lefűzöm (most tartok a 10.-es végénél), azt megtanulom és elolvasom többször a verseket.

Nyelvtanból pedig főleg mondatelemzést nézek és szófajokat.


A műelemzésre, reflektálásra később fogok készülni. :)

2018. júl. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Én májusban emelteztem.

Ha nem is olvasod el a kötelezőket, azért nagyjából tudd, hogy melyik miről szól. Idő hiányában olvasgasd a rövidített kötelezőket/ az elemzéseket nézd át.

Szerintem érdemes több feladatsort is megcsinálni, annyit, amennyit csak tudsz. Szoktak hasonló feladatok lenni, egy kaptafára készül a feladatsor, pl. versfelismerés általában szokott lenni.

Én is azt javaslom, hogy kezdd el kijegyzetelni az irodalomkönyveket, amíg kiírod, addig is tanulod.

A korstílusokat nézd nagyon át, az sokat tud segíteni.


Szerintem minden nap ha 1,5-2 órát rászánsz, akkor simán fel tudsz készülni. A tételeket kezdd el tanulni, nézegetni. Csinálj meg néhány nyelvtani feladatot is, nem árt, ha átnézed a mondatelemzéseket.


[link]

2018. aug. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. aug. 17. 10:00
 10/11 anonim válasza:

Szia! :)

Én is szeretnék jövőre magyar emeltezni,megkérdezhetem te,hogy álsz? :)

2018. okt. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!