Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti elkezdenétek az egyetemet,...

Ti elkezdenétek az egyetemet, ha már most tudjaátok, hogy ott fogjátok hagyni?

Figyelt kérdés

Soha nem érdekelt igazán a szak,pontosabban érdekelt,de az "álomszakomon" az egyetlen amiben gondolkodni tudok,viszont idei évben elbuktam sajnos.

Újra fogok érettségizni 1 tantárgyból,és jövőre újra jelentkezem. Semmi sem biztos 100%,de esélytelennek látom (99,9%),hogy ez az egyetem jobban fog tetszeni,mint az,amiért már nagyon sok éve küzdök.

Nehéz szakról van szó,szóval nem csak buli lenne az életem,az álomszak azonban még nehezebb. Ha most elpazarolok 2 félévet erre az egyetemre,akkor utána lesz sajnos önköltséges félévem a másik egyetemen.

Ha nem iratkozom be,akkor viszont teljesen elszigetelve fogok élni 1 évig,nem lesznek fiatal barátaim,és lehet,hogy fel fog őrölni újra az érettségi és a magány.

A jelenlegi egyetemmel nem szeretném "beérni",az álomszakomért mindenképpen küzdeni fogok.


Ti melyiket választanátok?

Feleslegesen végigcsinálni egy évet nehéz vizsgákkal és elpazarolni 2 támogatott félévet,viszont mellette egyetemi élet és élmények,vagy meghagynátok az állami féléveket ,viszont az életetekből megy egy év teljesen tönkre?


(Részletekbe nem szeretnék belemenni,de ha nem megyek egyetemre,akkor tényleg még csak látni sem fogok fiatalokat,nemhogy találkozni fiatalokkal,barátaim is egyetemre mennek,az internetes beszélgetés pedig az én személyiségemhez nagyon nem passzol,mert egy aktív ember vagyok. Anyagilag nem állunk jól,szóval fontos lenne,hogy minél tovább államin tanulhassak)


2018. júl. 27. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, hogy nem fogod szeretni, és esélyt sem látsz arra, hogy megkedveld, akkor teljesen felesleges belevágni... Inkább keress munkát, tanulj, csinálj bármi hasznosat, amit egyetem alatt már esetleg nem fogsz tudni. Engem se vettek fel elsőre, nem mentem másra el, és nyugodj meg nem a pszichiátriáról írok most. Voltak barátaim az egy év alatt is, de ha nem lesz mindennap valami programod akkor se leszel depressziós. Az, ha valakit nem vesznek fel elsőre nem a világvége, csak ezt most még nyilván nem úgy érzed. :)
2018. júl. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Van-e átfedés a két szak között? El tudsz-e fogadtatni itt megszerzett tárgyakat ott?

2. Anyagilag mennyire vagy rászorulva? Mert kapsz kolit,tb-t,tudsz diákmelót vállalni stb.


2 fizetős félév nem a világvége (hacsak nem orvosiról van szó), bőven be lehet vállalni a diákhitelt.

Szerintem kezdd el, addig is lendületben maradsz, pláne ha esetleg tárgyakat is el tudsz fogadtatni.

2018. júl. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kihagytam egy évet, hidd el olyan hamar elmegy, észre sem veszed
2018. júl. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tantárgyat nem tudok elfogadtatni.

A tandíj sajnos nagyon sok.Már van félretett pénzem,de az egyelőre csak a töredékét fedezi.

2018. júl. 27. 16:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
azt az egy évet is el lehet hasznosan tölteni, én pl. megtanultam magamtól spanyolul, és abból is tettem egy nyelvvizsgát, plusz jót tett a jellememnek az az egy év, sokkal komolyabban tudtam hozzáállni, hogy a laza kozepsuli után volt egy évem a lenyugvásra, a megpihenésre. volt időm sorozatokat nézni, így tanultam meg spanyolul. igaz, hogy nem nagyon volt társasági életem, de nem tartom ezt az évet pazarlásnak, mert nem minden a társasági élet, azt hiszed, egyetemen minden erről szól? ha komolyan veszed, akkot egy-két bulira esetleg elmehetsz egy félévben, hetente beülhetsz a csoporttársaiddal kocsmázni, de általában az a tapasztalatom, hogy órák után mindenki rohan, amerre lát, és a kapcsolattartás ugyanúgy a neten folyik. és ha nem büfészakon vagy, akkor a szorgalmi időszak is tele van feladatokkal, hétről hétre készüléssel, szóval csak a társasági élet miatt ne kezdd el, annyit nem ér.
2018. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Akkor nézz utána, hogy lehet-e rögtön 2 passzívval indítani. Nem fogynak a féléveid, de a TB és a diákmeló ugyanúgy megmarad..
2018. júl. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Én is kihagytam egy évet és most fogom kezdeni az egyetemet.

Megmondom őszintén, a legjobb évem volt ez az egy év!

Én osztottam be az időmet, úgy ahogy akartam. Tanultam, dolgoztam is. Közben barátaimmal is tudtam lenni, pihentem. Családommal is több időt tudtam tölteni és többet tudtam segíteni itthon. Oda mentem ahova akartam.

Ha nem tudnád élvezni és szeretni akkor inkább várj egy évet ha az a álomszakod! Ne bánkódj, elrepül ez az 1 év. :)

2018. júl. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Úgy nem szabad belefogni semmibe, hogy biztosan nem érdekel. (Egyetemre járni viszont mindenképpen hasznos, ha pozitívan viszonyulsz hozzá, akkor is, ha később más szakon folytatod.)


Ha van egy álomszakod, ahhoz ragaszkodj, arra készülj fel a lehető legjobban. Tegyél emelt szintűt, nyelvvizsgát, olvass könyveket a témáról, az egyetem nélkül is hasznodra válik.

2018. júl. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem kezdeném el. Mindent megtennék, hogy oda vegyenek fel, ahova igazán szeretnék menni. Ilyen hozzáállással nagyon hamar kiégnél azon a szakon, amit nem akarsz, nem éri meg. Inkább várj még, csinálj érettségit és jelentkezz újra.
2018. júl. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi,én is afelé hajlok inkább,hogy nem kezdem el. Amúgy köszönöm a jó tanácsokat! :) Nem azért nem jutottam be,mert későn kapcsoltam,és nem tettem semmit. Épp ellenkezőleg,mindent összeszedtem,hogy sikerüljön.Megvan a nyelvvizsgám de semmit nem számít,mert megvan a 2 emelt érettségim is,szóval a plusz pontjaim így is ki vannak maxolva.
2018. júl. 27. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!